De temperatuur op 25 oktober 1919 lag tussen -1,0 °C en 6,9 °C en was gemiddeld 3,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
11 maart » Het Paraguayaans voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis en verliest thuis met 5-1 van buurland Argentinië.
23 maart » Benito Mussolini richt de fascistische partij op.
13 april » Britse en Gurkha troepen vermoorden in Amritsar, India ten minste 379 ongewapende deelnemers aan demonstratie in het kader van de geweldloos-verzet-campagne van Gandhi
23 september » Oprichting van de Portugese omnisportvereniging CF Belenenses.
20 oktober » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Ceahlăul Piatra Neamț.
28 november » Oprichting van de Duitse hockey- en tennisclub Der Club an der Alster.
Trouwdag 2 november 1940
De temperatuur op 2 november 1940 lag tussen 6,6 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 9,6 °C. Er was 10,6 mm neerslag gedurende 7,4 uur. Er was 1,2 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
9 april » Tweede Wereldoorlog: Duitsland valt Denemarken en Noorwegen binnen.
15 april » De Geallieerden beginnen hun aanval op de Noorse stad Narvik.
11 mei » De Duitse invallers bereiken het Albertkanaal.
13 mei » De Duitse verovering van Frankrijk start met het oversteken van de Maas door het Duitse leger.
24 mei » Igor Sikorsky voert de eerste succesvolle vlucht uit met een helikopter met 1 rotor.
4 juni » Tweede Wereldoorlog: de Duinkerke evacuatie komt tot een einde: Britse troepen evacueren 338.000 troepen uit Duinkerken in Frankrijk. Om het moreel van het land te werven, levert Winston Churchill, alleen aan het House of Commons, zijn beroemde "We shall fight on the beaches" toespraak.
Dag van overlijden 16 januari 1995
De temperatuur op 16 januari 1995 lag tussen 1,6 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 4,8 °C. Er was 7,3 uur zonneschijn (88%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
1 februari » Een televisie-actie in Nederland voor slachtoffers van de wateroverlast in Limburg levert 20 miljoen gulden op.
5 mei » Het tv-programma Taxi van de NCRV wint de internationale persprijs op het 35ste Gouden Roos-festival in Montreux.
17 mei » De Ghanese president Jerry Rawlings verwijt West-Afrikaanse staten de mond vol te hebben over het bevorderen van vrede in het door oorlog geteisterde Liberia, maar intussen de oorlogvoerende partijen van wapens te voorzien.
18 mei » FIAT gaat voor het eerst sinds de communistische revolutie van 1959 zaken doen met Cuba. Een Cubaans staatsbedrijf krijgt het exclusieve recht om in Brazilië vervaardigde Fiat-auto's in eigen land te verkopen.
21 mei » Schrijfster Annie M.G. Schmidt overlijdt een dag na haar 84ste verjaardag.
28 mei » Amsterdam wint de landstitel in de Nederlandse hoofdklasse door HDM met 4-3 te verslaan in het tweede duel uit de finale van de play-offs.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I187475.php : benaderd 12 oktober 2026), "Lieuwe Helmus (1919-1995)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.