Weening en Achtkarspelen e.o. » Gardine Dijkstra (1921-2016)

Persoonlijke gegevens Gardine Dijkstra 


Gezin van Gardine Dijkstra

Zij is getrouwd met Oene van der Woude.

Zij zijn getrouwd op 1 mei 1947 te Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, zij was toen 25 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gardine Dijkstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gardine Dijkstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gardine Dijkstra

Gaatske Bok
1868-1925

Gardine Dijkstra
1921-2016

1947

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. https://mensenlinq.nl
  3. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 mei 1921 lag tussen 9,4 °C en 27,3 °C en was gemiddeld 18,8 °C. Er was 14,0 uur zonneschijn (87%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1921: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,9 miljoen inwoners.
    • 23 januari » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub SV Ommoord.
    • 3 februari » In München vindt de eerste massabijeenkomst van de NSDAP plaats.
    • 19 februari » België - Stemrecht voor vrouwen in gemeentelijke verkiezingen.
    • 25 februari » Georgië wordt bezet door de Sovjet-Unie.
    • 13 juni » Paus Benedictus XV creëert drie nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse nuntius in Polen Achille Ratti.
    • 30 oktober » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de eerste keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van titelhouder Uruguay.
  • De temperatuur op 1 mei 1947 lag tussen 4,7 °C en 10,1 °C en was gemiddeld 6,5 °C. Er was 4,5 mm neerslag gedurende 6,3 uur. Er was 1,5 uur zonneschijn (10%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1947: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,5 miljoen inwoners.
    • 15 april » Jackie Robinson maak zijn debuut voor het honkbalteam van de Los Angeles Dodgers, en doorbreekt daarmee de rassensegregatie in die sport.
    • 24 juni » De eerste bekende rapportage van een UFO: Kenneth Arnold, vliegend over de staat Washington, ziet negen lichtgevende ronde objecten.
    • 21 juli » Begin van de eerste politionele actie in Nederlands-Indië.
    • 14 oktober » De Amerikaanse piloot Chuck Yeager doorbreekt in een Bell X-1 als eerste de geluidsbarrière.
    • 6 december » Everglades National Park in Florida toegewezen.
    • 30 december » Koning Michael van Roemenië doet afstand van de troon, onder druk van de communisten, aldus de verklaring die hij aflegt.
  • De temperatuur op 7 februari 2016 lag tussen 6,6 °C en 11,1 °C en was gemiddeld 8,5 °C. Er was 3,7 mm neerslag gedurende 4,4 uur. Er was 3,6 uur zonneschijn (38%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koning Willem-Alexander (Huis van Oranje-Nassau) is van 30 april 2013 tot heden vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 5 november 2012 tot donderdag 26 oktober 2017 was er in Nederland het kabinet Rutte II met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
  • In het jaar 2016: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 17,0 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Door stormachtig weer gaan diverse carnavalsoptochten niet door.
    • 23 februari » Bij Lage Veld nabij Dalfsen botst een trein tegen een hoogwerker. De machinist (49 jaar) komt om het leven, 6 gewonden en de ravage is groot.
    • 24 juni » De oppositie in Venezuela heeft voldoende rechtsgeldige handtekeningen verzameld om een referendum in gang te zetten voor de afzetting van president Nicolás Maduro, aldus oppositieleider Henrique Capriles.
    • 26 augustus » Albert Verlinde presenteert na 15 jaar voor de laatste keer RTL Boulevard en Rik van de Westelaken neemt afscheid als nieuwslezer bij NOS Journaal.
    • 8 september » Met hulp van Amerikaanse gevechtsvliegtuigen verdrijft het Afghaanse leger de Taliban weer uit Tarin Kowt, de hoofdstad van Uruzgan.
    • 12 november » Bij een zelfmoordaanslag op Bagram, een grote Amerikaanse de luchtmachtsbasis in Afghanistan, komen vier Amerikanen om het leven.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Dijkstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dijkstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dijkstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dijkstra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I186751.php : benaderd 21 mei 2026), "Gardine Dijkstra (1921-2016)".