De temperatuur op 12 mei 1871 lag rond de 10,2 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 64%. Bron: KNMI
Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
24 februari » Charles Darwin publiceert in Londen zijn Descent of Man (De afstamming van de mens).
27 maart » In Edinburgh wordt de eerste officiële rugbyinterland uit de geschiedenis gespeeld. Schotland wint op Raeburn Place van Engeland.
10 mei » Met het afsluiten van de Vrede van Frankfurt wordt de Frans-Pruisische Oorlog officieel beëindigd.
17 juli » Op de Académie des Sciences in Parijs stelt Zénobe Gramme zijn eerste dynamo voor. Deze dynamo was het vertrekpunt van de moderne elektrische industrie.
8 oktober » Een grote brand verwoest bijna zes vierkante kilometer van Chicago waarbij honderden mensen omkomen.
10 november » Journalist Henry Morton Stanley ontdekte de vermiste Schotse zendeling David Livingstone in het Afrikaanse dorpje Ujiji, en sprak daarbij de later legendarische woorden "Dr. Livingstone, I presume?".
Trouwdag 12 mei 1909
De temperatuur op 12 mei 1909 lag tussen 5,0 °C en 16,8 °C en was gemiddeld 11,2 °C. Er was 1,5 mm neerslag. Er was 3,7 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
22 april » Scheepsramp op de Zuiderzee nabij Lemmer, 7 doden.
24 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub CD Everton in Viña del Mar.
20 juli » Georges Clemenceau dient zijn ontslag in als premier van Frankrijk.
28 juli » Derde dag van de Tragische week in Catalonië: scholen en kerken worden in brand gestoken.
15 augustus » Oprichting van voetbalclub VUC in Den Haag.
7 december » Leo Baekeland verkrijgt octrooi op bakeliet.
Dag van overlijden 3 mei 1947
De temperatuur op 3 mei 1947 lag tussen 6,7 °C en 16,0 °C en was gemiddeld 11,5 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 2,7 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
25 februari » Pruisen (Duitsland) door de geallieerden ontbonden.
14 maart » José Happart, Belgisch politicus
21 maart » Encycliek Fulgens Radiatur van Paus Pius XII over Sint Benedictus.
3 augustus » Theo Middelkamp wordt in Reims de eerste Nederlandse wereldkampioen wielrennen op de weg.
2 november » Eerste (en enige) vlucht van de Spruce Goose (Hughes H-4 Hercules), het vliegtuig met de grootste vleugelspanwijdte dat ooit heeft gevlogen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I186035.php : benaderd 9 februari 2026), "Elisabeth Johanna Paulina Wenink (1871-1947)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.