De temperatuur op 23 oktober 1904 lag tussen 11,3 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 12,5 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
4 februari » De stoomtrawler Judith uit Vlaardingen vergaat, 9 doden.
1 mei » België en Frankrijk spelen beide de eerste voetbalinterland uit hun geschiedenis en spelen in Brussel met 3-3 gelijk.
21 mei » Oprichting in Parijs van de Wereldvoetbalbond FIFA, de Fédération Internationale de Football Association. Oprichters zijn de Nederlander Carl Hirschman en de Fransman Robert Guérin. De Engelsen zien op dat moment nog niets in zo'n bond.
16 juni » Op deze dag speelt het boek Ulysses van James Joyce zich af.
8 oktober » Een zware storm raast langs de Nederlandse kust. Verscheidene vissersvaartuigen zinken. Alleen uit Urk al komen 14 vissers om het leven.
31 oktober » Einde van de pogingen van de Japanners om Port Arthur te veroveren in de Russisch-Japanse Oorlog
Trouwdag 16 mei 1929
De temperatuur op 16 mei 1929 lag tussen 3,6 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 11,3 uur zonneschijn (72%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
31 januari » Leon Trotski wordt verbannen uit de Sovjet-Unie.
12 februari » Stadhuis van Leiden afgebrand.
4 maart » Herbert Hoover wordt beëdigd als 31e president van de Verenigde Staten
16 mei » De eerste Oscar-uitreiking.
7 augustus » Oprichting van de Griekse voetbalclub Ergotelis FC.
17 november » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de vierde keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-0 te winnen van Uruguay.
Dag van overlijden 3 augustus 1991
De temperatuur op 3 augustus 1991 lag tussen 13,9 °C en 25,1 °C en was gemiddeld 18,6 °C. Er was 7,7 uur zonneschijn (50%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
3 januari » Bij een demonstratie in de Georgische hoofdstad Tbilisi komen twee mensen om het leven en raken verscheidene gewond als onbekenden het vuur openen op aanhangers van de al meer dan tien dagen door oppositionele milities ingesloten president Zviad Gamsachoerdia.
23 maart » Begin van de Sierra Leoonse Burgeroorlog na de inval van het Revolutionary United Front, gesteund door troepen van de Liberiaanse legerleider Charles Taylor, in een poging de regering van Joseph Momoh af te zetten.
23 mei » Het Verdrag van Anholt wordt getekend in Isselburg.
28 juni » Paus Johannes Paulus II creëert 22 nieuwe kardinalen, onder wie de Australische oud-nuntius in Nederland Edward Idris Cassidy.
8 november » In Tallinn wordt de Baltische Assemblee opgericht.
31 december » De Sovjet-Unie wordt officieel opgeheven.
Dag van begraven 7 augustus 1991
De temperatuur op 7 augustus 1991 lag tussen 15,9 °C en 24,2 °C en was gemiddeld 19,8 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 5,0 uur zonneschijn (33%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
13 februari » Gewapende mannen doden de koffieboer Fortunato Gaviria, een neef van de Colombiaanse president César Gaviria, tijdens een poging om hem te ontvoeren.
12 april » Charles Rubia, een van de meest prominente politieke gevangenen van Kenia, wordt onverwachts vrijgelaten.
25 april » Troepen van het Sovjet-leger bezetten in de Baltische republiek Litouwen een twaalftal gebouwen, waaronder verscheidene technische scholen, een kledingfabriek, een hotel en een sportcomplex.
20 mei » Jaco Van Dormael ontvangt de Gouden Camera op het filmfestival van Cannes voor Toto le héros.
11 juli » Volledige zonsverduistering in Hawaï.
7 september » Ronald Venetiaan gekozen tot president van Suriname.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I1834.php : benaderd 21 mei 2026), "Klaas Weening (1904-1991)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.