De temperatuur op 17 juni 1915 lag tussen 6,3 °C en 18,9 °C en was gemiddeld 12,7 °C. Er was 9,2 uur zonneschijn (55%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
31 januari » Duitsland zet tijdens de Eerste Wereldoorlog voor het eerst gifgas in, in Polen tegen de Russen.
14 maart » Sewraam Rambaran Mishre, Surinaams politicus († 1964)
1 juli » Oprichting van de Luxemburgse voetbalclub Avenir Beggen.
14 september » De gemeente Amsterdam stelt de Gemeentelijken Woningdienst in, met Arie Keppler als directeur, die wordt belast met het aanpakken van de woningnood en van de krottenwijken in de binnenstad.
28 september » Britse troepen verslaan de Turken bij Kout-El-Mara in Mesopotamië.
25 november » Albert Einstein presenteert zijn algemene relativiteitstheorie in het paper The field equations of gravitation.
Trouwdag 22 juli 1933
De temperatuur op 22 juli 1933 lag tussen 13,2 °C en 23,2 °C en was gemiddeld 18,7 °C. Er was 3,7 mm neerslag gedurende 2,2 uur. Er was 7,1 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
10 mei » Honderden Hitler-aanhangers verbranden 'on-Duitse' en 'decadente' in beslag genomen boeken op de Berlijnse Opernplatz.
18 juni » Opening van het Stade Félix Bollaert in Lens, Frankrijk.
14 juli » In Duitsland worden alle politieke partijen behalve de NSDAP verboden.
10 september » Plechtige opening van de Sint-Annatunnel, een voetgangerstunnel onder de Schelde in Antwerpen door burgemeester Camille Huysmans.
10 oktober » Het eerste synthetische wasmiddel (Dreft) komt op de markt.
17 oktober » De Duitse natuurkundige Albert Einstein vestigt zich in de Verenigde Staten, op de vlucht voor het nationaalsocialisme.
Dag van overlijden 23 mei 1972
De temperatuur op 23 mei 1972 lag tussen 11,2 °C en 22,4 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 5,4 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Er was 8,6 uur zonneschijn (54%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
14 januari » Margrethe II wordt koningin van Denemarken na de dood van haar vader koning Frederik IX.
2 februari » Voorstanders van een 'vrij Ierland' steken de Britse ambassade in Dublin in brand.
16 april » De 24-jarige Roger De Vlaeminck wint zijn eerste Parijs-Roubaix.
16 juli » Voetballer en de latere recordinternational Oleh Blochin speelt tegen Finland zijn eerste van in totaal 112 interlands voor de nationale ploeg van Sovjet-Unie.
29 augustus » Zwemmer Mark Spitz uit de Verenigde Staten brengt bij de Olympische Spelen in München zijn eigen wereldrecord op de 200 meter vrije slag op 1.52,78.
13 december » Een Spaans chartervliegtuig stort neer tijdens het opstijgen van de Canarische Eilanden waarbij 155 personen omkomen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I182600.php : benaderd 12 oktober 2026), "Fokje de Vries (1915-1972)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.