Weening en Achtkarspelen e.o. » Gerke Weening (1922-1944)

Persoonlijke gegevens Gerke Weening 


Gezin van Gerke Weening

Hij is getrouwd met Anni Luise Schilling.

Zij zijn getrouwd op 10 januari 1944, hij was toen 21 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerke Weening?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerke Weening

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerke Weening

Geert Alma
1844-1912
Jan Weening
1888-1974
Sjoukje Alma
1884-1961

Gerke Weening
1922-1944

1944

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 april 1922 lag tussen 1,4 °C en 4,8 °C en was gemiddeld 3,2 °C. Er was 1,4 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1922: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,0 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub Partizán Bardejov onder de naam ŠK Bardejov.
    • 15 februari » In Den Haag wordt het Internationaal Gerechtshof - gevestigd in het Vredespaleis - geopend.
    • 12 maart » Verheffing van de Apostolische Prefectuur van de Kleine Soenda-eilanden in Nederlands-Indië tot Apostolisch vicariaat.
    • 12 september » Opening van het Stade Marcel Picot in de Franse stad Tomblaine.
    • 18 oktober » Oprichting van de BBC.
    • 31 oktober » De RAI Amsterdam opent een semipermanente tentoonstellingshal aan de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam.
  • De temperatuur op 10 januari 1944 lag tussen 1,5 °C en 5,1 °C en was gemiddeld 3,1 °C. Er was 9,6 mm neerslag gedurende 7,3 uur. Er was 1,0 uur zonneschijn (12%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 19 maart » Nadat Hongarije in het geheim besprekingen heeft aangeknoopt met de Geallieerden wordt het land bezet door Duitsland.
    • 18 mei » Poolse troepen veroveren het klooster van Monte Cassino.
    • 4 augustus » Anne Frank wordt, na te zijn verraden, opgepakt in Amsterdam. Ze was ondergedoken in het achterhuis van Prinsengracht 263 te Amsterdam.
    • 25 september » De bevrijding van Helmond tijdens de Tweede Wereldoorlog.
    • 28 september » Duitse troepen verslaan de Britse parachutisten in de Slag om Arnhem.
    • 13 oktober » In Zwolle worden zeven mensen gefusilleerd voor verzetsdaden, later wordt het Monument op de schietbaan Berkum voor hen opgericht.
  • De temperatuur op 5 augustus 1944 lag tussen 13,6 °C en 23,8 °C en was gemiddeld 19,1 °C. Er was 12,5 uur zonneschijn (82%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 18 mei » Poolse troepen veroveren het klooster van Monte Cassino.
    • 1 augustus » In Warschau, Polen breekt de Opstand van Warschau uit tegen de Duitse bezetters.
    • 5 september » Geallieerden bevrijden Brussel.
    • 28 september » Duitse troepen verslaan de Britse parachutisten in de Slag om Arnhem.
    • 29 oktober » De Poolse 1e Pantserdivisie bevrijdt Breda.
    • 29 november » Albanië wordt bevrijd van bezetting door Duitsland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1919 » Ian Smith, Rhodesisch politicus († 2007)
  • 1920 » Gerhard Zinke, Duits componist, muziekpedagoog en dirigent
  • 1921 » Herman van Raalte, Nederlands voetbaldoelman († 2013)
  • 1921 » Jan Novák, Tsjechisch componist († 1984)
  • 1923 » Edward Mulhare, Amerikaans acteur († 1997)
  • 1924 » Günter Pfitzmann, Duits acteur en cabaretier († 2003)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Weening

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Weening.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Weening.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Weening (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I182369.php : benaderd 12 oktober 2026), "Gerke Weening (1922-1944)".