Weening en Achtkarspelen e.o. » Menne Bake Stavasius (1881-1970)

Persoonlijke gegevens Menne Bake Stavasius 


Gezin van Menne Bake Stavasius

Hij is getrouwd met Trientje Pikstra.

Zij zijn getrouwd op 15 mei 1907 te Oldekerk (Gr), hij was toen 25 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Pieter Stavasius  1909-1998

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Menne Bake Stavasius?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Menne Bake Stavasius

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Menne Bake Stavasius

Menne Bake Stavasius
1881-1970

1907

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Zuidhorn 1881
  2. Overlijdensregister Oldekerk 1970
  3. Huwelijksregister Oldekerk 1907

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 29 december 1881 lag rond de 2,9 °C. Er was 0.5 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 25 januari » Thomas Edison en Alexander Graham Bell richten de Oriental Telephone Company op.
    • 3 maart » De Nederlandse koning Willem III kondigt een nieuw Wetboek van Strafrecht af
    • 30 juni » Opening van het Széchenyibad in het Hongaarse hoofdstad Boedapest.
    • 23 juli » De 5-jarige Johannes Huibers, later bisschop van Haarlem, legt de eerste steen van het Centraal Station te Amsterdam.
    • 20 september » Chester A. Arthur legt de eed af als 21ste President van de Verenigde Staten.
    • 8 december » Het Ringtheater te Wenen brandt af (zie Ringtheaterbrand).
  • De temperatuur op 15 mei 1907 lag tussen 7,2 °C en 14,2 °C en was gemiddeld 10,4 °C. Er was 1,9 uur zonneschijn (12%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1907: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,6 miljoen inwoners.
    • 26 februari » Oprichting van de Bataafse Petroleum Maatschappij in Den Haag.
    • 15 april » Oprichting van de Argentijnse omnisportclub Unión de Santa Fe.
    • 3 mei » Oprichting van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe SK.
    • 3 juli » Decreet Lamentabili Sanu Exitu van de Congregatie van de Inquisitie van de Romeinse Curie waarin 65 modernistische dwalingen worden veroordeeld.
    • 12 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Betis uit de stad Sevilla.
    • 17 oktober » De Scheveningse bomschuit Clara Johanna (SCH 1) loopt tijdens een zware storm op een zandbank voor de kust van Terschelling; er vallen 8 doden.
  • De temperatuur op 3 oktober 1970 lag tussen 7,8 °C en 13,5 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was 13,4 mm neerslag gedurende 5,5 uur. Er was 1,5 uur zonneschijn (13%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1970: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,0 miljoen inwoners.
    • 7 januari » Oprichting van de Zuid-Afrikaanse voetbalclub Kaizer Chiefs.
    • 17 april » Veilige terugkeer Apollo 13, na een bijna-ramp in de ruimte.
    • 14 augustus » Opening van het Estadi Montilivi in de Spaanse stad Gerona.
    • 19 augustus » De eerste officiële competitiewedstrijd van de fusieclub FC Utrecht in de eredivisie eindigt in een 4-1 nederlaag in De Kuip tegen Feyenoord.
    • 11 november » Middenvelder Johan Neeskens maakt zijn debuut voor het Nederlands voetbalelftal in de EK-kwalificatiewedstrijd in en tegen de DDR.
    • 17 november » Luitenant William Calley moet terechtstaan voor de massamoord in My Lai.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Stavasius


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I180311.php : benaderd 27 september 2026), "Menne Bake Stavasius (1881-1970)".