5 mei » De eerste treinroof vindt plaats in de buurt van North Bend, Ohio (Verenigde Staten).
10 juni » Wereldpremière van de opera Tristan en Isolde van Richard Wagner in het Nationaltheater te München.
2 juli » William Booth richt The Christian Mission op. Dit wordt later het Leger des Heils.
5 juli » De eerste maximumsnelheidswet wordt doorgevoerd in Groot-Brittannië.
18 december » Door aanname van het 13de amendement van de Amerikaanse grondwet wordt slavernij afgeschaft in de Verenigde Staten van Amerika.
26 december » De percolator wordt uitgevonden door James Mason.
Trouwdag 5 oktober 1889
De temperatuur op 5 oktober 1889 lag rond de 11,0 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuiden. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
4 maart » Benjamin Harrison wordt beëdigd als 23e president van de Verenigde Staten
31 maart » De Eiffeltoren wordt ingehuldigd.
6 september » In Antwerpen ontploft de patroonfabriek Corvilain. Er vallen 95 slachtoffers.
15 oktober » Opening van het Centraal Station te Amsterdam, gebouwd naar een ontwerp van Pierre Cuypers.
2 november » North Dakota en South Dakota worden staten van de Verenigde Staten.
11 november » Washington wordt een staat van de Verenigde Staten.
Dag van overlijden 18 juni 1949
De temperatuur op 18 juni 1949 lag tussen 8,6 °C en 13,2 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,3 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I179293.php : benaderd 12 oktober 2026), "Albert Turksma (1865-1949)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.