De temperatuur op 21 mei 1868 lag rond de 16,3 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 7 kgf/m2 en kwam overheersend uit het westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 80%. Bron: KNMI
Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
30 januari » Charles Darwin publiceert Variations of Plants and Animals under Domestication
7 augustus » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Denemarken.
18 augustus » De Britse astronoom Norman Lockyer ontdekt helium op de zon.
23 september » Puerto Rico verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
28 september » Koningin Isabella II van Spanje vlucht naar Frankrijk.
1 oktober » Het eerste nummer van het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt.
Trouwdag 16 augustus 1890
De temperatuur op 16 augustus 1890 lag rond de 20,7 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 7 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 69%. Bron: KNMI
11 januari » De Britse regering stelt Portugal voor een ultimatum wat betreft de Portugese aanwezigheid in Afrika.
14 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Salettijnen (Missionarissen van Onze Lieve Vrouw van La Salette) door Paus Leo XIII.
3 juli » Idaho treedt als 43ste staat toe tot de VS.
27 juli » Vincent van Gogh schiet zichzelf in de borst met een revolver. Aan zijn verwondingen overlijdt hij twee dagen later, op 29 juli.
29 oktober » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen. Op 23 november van datzelfde jaar zou hij komen te overlijden.
29 november » In Japan wordt een nieuwe grondwet aangenomen en komt de Diet voor het eerst bijeen.
Dag van overlijden 8 april 1944
De temperatuur op 8 april 1944 lag tussen 0,9 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 9,9 °C. Er was 8,7 uur zonneschijn (65%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
22 februari » Het centrum van Nijmegen wordt getroffen door een bombardement door Amerikaanse vliegers die denken dat het de Duitse stad Kleef is. Er vallen ongeveer 800 doden en de binnenstad wordt grotendeels weggevaagd.
7 juni » De Belgische koning Leopold III wordt met zijn gezin naar Duitsland gedeporteerd.
15 juni » De Verenigde Staten landen op Saipan.
5 september » Geallieerden bevrijden Brussel.
7 september » Bij Vlissingen woedt de hevigste storm ooit in Nederland gemeten; meer dan een uur windkracht 12 met een gemiddelde snelheid van 122km/h.
11 september » Bij een RAF-bombardement op Darmstadt komen zo'n 11.500 mensen om.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I178880.php : benaderd 24 september 2026), "Johannes van der Veen (1868-1944)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.