Weening en Achtkarspelen e.o. » Jan Heidinga (1877-1974)

Persoonlijke gegevens Jan Heidinga 


Gezin van Jan Heidinga

Hij is getrouwd met Mettje van Veen.

Zij zijn getrouwd op 12 mei 1899 te Marum (Gr), hij was toen 21 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Wijke Heidinga  1901-1994

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Heidinga?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Heidinga

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Heidinga

Dirk Heidinga
1854-1906
Wijke Haarsma
1852-1935

Jan Heidinga
1877-1974

1899

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Marum 1877
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/2291682/heidinga
  3. Huwelijksregister Marum 1899

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 augustus 1877 lag rond de 19,7 °C. Er was 7 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1877: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Koningin Victoria wordt uitgeroepen tot keizerin van India.
    • 5 maart » Rutherford B. Hayes wordt beëdigd als 19e President van de Verenigde Staten
    • 15 juni » Henry Ossian Flipper studeert als eerste zwarte Amerikaan af aan de militaire academie van de Verenigde Staten.
    • 29 november » Thomas Edison demonstreert voor het eerst zijn fonograaf.
    • 6 december » De eerste editie van The Washington Post verschijnt.
    • 6 december » Thomas Edison maakt de eerste geluidsopname.
  • De temperatuur op 12 mei 1899 lag rond de 12,8 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1899: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Queens en Staten Island gaan samen met New York.
    • 23 januari » Inauguratie van Emilio Aguinaldo als president van de Constitutionele Republiek der Filipijnen.
    • 12 februari » Ondertekening van het Duits-Spaans Verdrag, waarbij de Carolinen en de Noordelijke Marianen door Spanje worden verkocht aan Duitsland.
    • 2 april » Priesterwijding van Eugenio Pacelli in Rome door aartsbisschop Francesco di Paola Cassetta.
    • 21 juli » Begin van de Newsboy's strike, New York
    • 3 september » Ernest Grisar richt beerschot VAC op.
  • De temperatuur op 28 oktober 1974 lag tussen 4,0 °C en 8,4 °C en was gemiddeld 6,3 °C. Er was 22,0 mm neerslag gedurende 7,2 uur. Er was 0,6 uur zonneschijn (6%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1974: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,5 miljoen inwoners.
    • 6 januari » Laatste autoloze zondag in Nederland.
    • 14 juni » De allereerste rode kaart in het voetbal wordt uitgereikt aan de Chileen Carlos Caszely op het WK.
    • 10 juli » Arabische landen heffen hun olieboycot tegen Nederland op.
    • 25 september » In de tweede interland sinds het WK 1974 wint het Nederlands voetbalelftal in Helsinki met 3-1 van Finland in de kwalificatiereeks voor het Europees kampioenschap voetbal 1976. Johan Cruijff scoort tweemaal, nadat Timo Rahja de thuisploeg na zestien minuten op voorsprong heeft gezet.
    • 13 november » Yasser Arafat verklaart voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties dat hij streeft naar een Palestijnse staat waar moslims, christenen en joden kunnen leven.
    • 20 november » Het Nederlands voetbalelftal verslaat Italië in Rotterdam met 3-1 in de kwalificatiereeks voor het EK voetbal 1976, onder meer door twee doelpunten van Johan Cruijff.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1956 » Tom Schreurs (59), Nederlands bokser en sportjournalist
  • 1963 » Mart Saar (81), Estisch componist
  • 1971 » Jesus Villamor (56), Filipijns gevechtspiloot en oorlogsheld
  • 1977 » Theo Eerdmans (55), Nederlands quizmaster, journalist en auteur
  • 1986 » John Braine (64), Engels schrijver
  • 1986 » Marga Klompé (74), Nederlands politica, eerste vrouwelijke minister

Over de familienaam Heidinga

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Heidinga.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Heidinga.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Heidinga (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I178862.php : benaderd 29 september 2026), "Jan Heidinga (1877-1974)".