Weening en Achtkarspelen e.o. » Marten van Houten (1916-1917)

Persoonlijke gegevens Marten van Houten 


Gezin van Marten van Houten

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Marten van Houten?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Marten van Houten

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Marten van Houten

Marten van Houten
1916-1917


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1916, Achtkarspelen
  2. Overlijdensregister 1917, Tietjerksteradeel

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 november 1916 lag tussen 3,7 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 6,9 °C. Er was 1,0 mm neerslag. Er was 3,6 uur zonneschijn (39%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 24 april » Easter Rising in Ierland.
    • 19 september » Oprichting van de Noorse voetbalclub FK Bodø/Glimt.
    • 7 oktober » De Provinciale Utrechtse Elektriciteits Maatschappij wordt opgericht.
    • 21 november » Het beroemde hospitaalschip Britannic zinkt naar de bodem van de Egeïsche Zee nadat het een mijn geraakt heeft of door een torpedo is geraakt.
    • 1 december » De Franse priester en kluizenaar Charles de Foucauld (58) wordt bij een overval van leden van de Touareg in zijn hut in Tamanrasset in Algerije doodgeschoten.
    • 29 december » Grigori Raspoetin wordt vermoord.
  • De temperatuur op 16 december 1917 lag tussen -0,1 °C en 2,3 °C en was gemiddeld 1,1 °C. Er was 5,0 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 30 april » Bij een vergissingsbombardement op Zierikzee komen drie personen om het leven. Een Brits vliegtuig had verkeerd genavigeerd en was in de veronderstelling boven België te vliegen.
    • 1 mei » Oprichting van de Congregatie voor de Oosterse Kerken van de Romeinse Curie door paus Benedictus XV.
    • 5 juli » Het Aardappeloproer in Amsterdam mondt uit in een veldslag op het Haarlemmerplein, waarbij militairen het vuur openen op de menigte. De opstand wordt neergeslagen. Er vallen 9 doden en 114 gewonden
    • 4 augustus » Fransman Lucien Lévy vraagt patent aan voor een heterodyne ontvanger.
    • 9 december » De Turken worden door de Britten verslagen. Jeruzalem wordt bevrijd.
    • 12 december » Het algemeen kiesrecht voor mannen werd in Nederland ingevoerd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1914 » Hedy Lamarr, Oostenrijks-Amerikaans actrice en uitvindster († 2000)
  • 1914 » Thomas Berry, Amerikaans theoloog en cultuurhistoricus († 2009)
  • 1915 » Hanka Bielicka, Pools zangeres en actrice († 2007)
  • 1915 » Johan Mittertreiner, Nederlands balletdanser († 2009)
  • 1918 » Manuel Castro Ruiz, Mexicaans aartsbisschop († 2008)
  • 1918 » Spiro Agnew, Amerikaans politicus († 1996)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Houten


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I176625.php : benaderd 28 september 2026), "Marten van Houten (1916-1917)".