De temperatuur op 7 augustus 1916 lag tussen 9,0 °C en 18,2 °C en was gemiddeld 14,0 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 2,7 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
13 januari » Door een zware storm breekt de Zuiderzeedijk op drie plaatsen door.
15 maart » Amerikaanse troepen vallen Mexico binnen in een poging revolutionair Pancho Villa te pakken te krijgen.
27 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes Green Cross.
17 juli » Het Uruguayaans voetbalelftal wint de eerste editie van de Copa América door naaste concurrent Argentinië in de slotwedstrijd op 0-0 te houden.
29 november » Hussein wordt uitgeroepen tot koning van de Arabieren
30 november » In Boedapest worden keizer Karel I van Oostenrijk en zijn gemalin Zita van Bourbon-Parma met de Stefanskroon tot koning en koningin van Hongarije gekroond.
Trouwdag 27 mei 1941
De temperatuur op 27 mei 1941 lag tussen 8,3 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 12,5 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 7,3 uur zonneschijn (45%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
25 maart » Joegoslavië sluit zich aan bij de asmogendheden; twee dagen later verlaat het land de As alweer.
7 april » De Nederlandse hulpmijnenveger Maria R. Ommering raakt beschadigd door een exploderende mijn tijdens een veegactie in Milford Haven.
27 mei » Het Duitse oorlogsschip Bismarck vergaat in de Atlantische Oceaan.
13 juni » De Vichy-regering gebiedt alle (niet-Franse) joodse burgers in het niet-bezette deel van Frankrijk te interneren. De anti-joodse maatregel zou een eigen initiatief zijn van de Vichy-regering.
30 juni » Wegvoering van de Nederlandse ex-premier Colijn door de Duitsers.
10 augustus » Opening van het Štadión pod Dubňom, een voetbalstadion in Žilina en de thuishaven van de Slowaakse voetbalclub MŠK Žilina.
Dag van overlijden 19 mei 1998
De temperatuur op 19 mei 1998 lag tussen 9,9 °C en 21,6 °C en was gemiddeld 15,7 °C. Er was 14,3 uur zonneschijn (90%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
29 januari » Zestien landen tekenen de akkoorden voor het Internationaal ruimtestation ISS.
1 april » Scheidsrechter Mario van der Ende moet de halve finale in de Champions League (Real Madrid - Borussia Dortmund) ruim 90 minuten uitstellen omdat een van de doelpalen vlak voor aanvang afbreekt. Een ander doel is niet aanwezig en moet van een acht kilometer verderop gelegen amateurveld worden aangevoerd.
29 augustus » Bisschopswijding van Antoon Hurkmans, Nederlands bisschop van Bisdom 's-Hertogenbosch, door bisschop Johannes ter Schure in de Sint-Janskathedraal te 's-Hertogenbosch.
21 september » Hester van Nierop wordt vermoord en verkracht aangetroffen in een hotelkamer in Ciudad Juárez in het noorden van Mexico. Zij is een van de vele slachtoffers van de femicide in Ciudad Juárez.
14 december » De PLO schrapt de 'vernietiging van de staat Israël' uit zijn handvest.
19 december » Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden start een impeachment-procedure tegen president Bill Clinton.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I176576.php : benaderd 12 oktober 2026), "Seye Loonstra (1916-1998)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.