De temperatuur op 2 februari 1926 lag tussen 7,4 °C en 12,2 °C en was gemiddeld 9,1 °C. Er was 3,3 mm neerslag. Er was 0,3 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
3 januari » Generaal Theodoros Pangalos benoemt zichzelf tot dictator van Griekenland.
9 maart » Oprichting van de Noorse voetbalclub Strindheim IL uit Trondheim.
16 maart » Robert Goddard lanceert de eerste raket met vloeibare brandstof.
23 juli » De Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen (NMBS) wordt opgericht.
10 december » Edmund Germer krijgt octrooi op de fluorescentielamp (tl-lamp).
25 december » Yoshihito, de 123ste keizer van Japan, sterft aan een hartaanval.
Dag van overlijden 10 januari 1971
De temperatuur op 10 januari 1971 lag tussen -0,9 °C en 7,9 °C en was gemiddeld 2,5 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 5,9 uur zonneschijn (73%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
2 februari » Na een coup in Oeganda neemt Idi Amin de plaats in van president Milton Obote.
8 maart » Joe Frazier verslaat bij het wereldkampioenschap zwaargewicht boksen Cassius Clay.
23 mei » In het Begijnhof in Amsterdam overlijdt de laatste begijn.
16 juni » Voetbalvereniging G.V.A.V. verandert haar naam in FC Groningen.
30 juli » Openingsceremonie van de zesde Pan-Amerikaanse Spelen, gehouden in Cali, Colombia.
1 december » Rebellen van de Rode Khmer voeren hun aanvallen op Cambodjaanse regeringstroepen op, en verdrijven deze uit Kompong Thmar en Ba Ray, 10 kilometer ten noordoosten van de hoofdstad Phnom Penh.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I176527.php : benaderd 12 oktober 2026), "Hendrik Grolleman (1926-1971)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.