Weening en Achtkarspelen e.o. » Maaike Veenstra (1887-1944)

Persoonlijke gegevens Maaike Veenstra 


Gezin van Maaike Veenstra

Waarschuwing Let op: Partner (Auke Martens de Haan) is 31 jaar ouder.

Zij is getrouwd met Auke Martens de Haan.

Zij zijn getrouwd op 12 april 1907 te Opsterland (Fr), zij was toen 19 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Wikje de Haan  1909-1961

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maaike Veenstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Maaike Veenstra

Maaike Veenstra
1887-1944

1907
Wikje de Haan
1909-1961

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1887, Opsterland
  2. Overlijdensregister 1944, Smallingerland
  3. Huwelijksregister 1907, Opsterland

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 september 1887 lag rond de 15,5 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 56%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 28 januari » De eerstesteenlegging van de Eiffeltoren vindt plaats in Parijs. De toren wordt ingehuldigd op 31 maart 1889.
    • 13 maart » Aleksandr Oeljanov, de broer van Lenin pleegt een moordaanslag op tsaar Alexander III. In totaal 74 mensen worden hierbij opgepakt. De meesten worden vrijgelaten maar Aleksandr wordt terechtgesteld op 20 mei 1887 in Sjlisselburg.
    • 8 mei » Het Leger des Heils start zijn evangelisatiewerk in Nederland met de eerste openbare bijeenkomst in Amsterdam.
    • 21 augustus » Oprichting van de Noorse sociaaldemocratische partij genaamd Det Norske Arbeiderpartiet.
    • 15 september » De Texelse Courant wordt opgericht.
    • 4 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Örgryte IS.
  • De temperatuur op 12 april 1907 lag tussen 2,7 °C en 13,9 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 9,1 uur zonneschijn (67%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1907: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,6 miljoen inwoners.
    • 2 mei » In België komt de regering Jules de Trooz aan de macht.
    • 3 mei » Oprichting van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe SK.
    • 19 mei » Oprichting van de Finse voetbalbond, de Suomen Palloliitto.
    • 2 juni » In Peking gaan vijf auto's van verschillend fabricaat van start voor een race Peking-Parijs.
    • 1 augustus » Robert Baden-Powell richt de padvinderij op.
    • 19 oktober » Het eerste nummer van het links-radicale dagblad De Tribune verschijnt.
  • De temperatuur op 27 april 1944 lag tussen 1,7 °C en 15,6 °C en was gemiddeld 8,9 °C. Er was 8,6 uur zonneschijn (59%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 7 juni » De Belgische koning Leopold III wordt met zijn gezin naar Duitsland gedeporteerd.
    • 23 augustus » In Warnsveld wordt een temperatuur van 38,6°C gemeten; de hoogste dagtemperatuur ooit sinds het begin van de metingen in Nederland. Pas in 2019 werd dit record verbroken.
    • 8 september » Lancering van de eerste V2-raket vanuit Nederland richting Londen; doel wordt getroffen.
    • 7 oktober » De eerste en enige gewapende opstand in het concentratiekamp Auschwitz door het Sonderkommando. Deze gebeurtenissen zijn verfilmd in de film The Grey Zone.
    • 27 oktober » Bevrijding van Tilburg.
    • 31 oktober » Terugtrekkende Duitse strijdkrachten blazen de brug bij Keizersveer gedeeltelijk op.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Veenstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Veenstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Veenstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Veenstra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I175569.php : benaderd 26 september 2026), "Maaike Veenstra (1887-1944)".