Weening en Achtkarspelen e.o. » Jan Hoving (1871-1926)

Persoonlijke gegevens Jan Hoving 


Gezin van Jan Hoving

Hij is getrouwd met Jantje Stadman.

Zij zijn getrouwd op 22 november 1902 te Hoogezand (Gr), hij was toen 31 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Roelfina Hoving  1909-1991

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Hoving?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Hoving

Jan Hoving
1871-1926

1902

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Hoogezand 1871
  2. Overlijdensregister Hoogezand 1926
  3. Huwelijksregister Hoogezand 1902

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 september 1871 lag rond de 21,4 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 65%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1871: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 18 januari » Wilhelm I wordt de eerste keizer van het Duitse Keizerrijk.
    • 24 februari » Charles Darwin publiceert in Londen zijn Descent of Man (De afstamming van de mens).
    • 27 maart » In Edinburgh wordt de eerste officiële rugbyinterland uit de geschiedenis gespeeld. Schotland wint op Raeburn Place van Engeland.
    • 29 maart » De Royal Albert Hall wordt geopend door koningin Victoria.
    • 17 juli » Op de Académie des Sciences in Parijs stelt Zénobe Gramme zijn eerste dynamo voor. Deze dynamo was het vertrekpunt van de moderne elektrische industrie.
    • 10 november » Journalist Henry Morton Stanley ontdekte de vermiste Schotse zendeling David Livingstone in het Afrikaanse dorpje Ujiji, en sprak daarbij de later legendarische woorden "Dr. Livingstone, I presume?".
  • De temperatuur op 22 november 1902 lag tussen -9,9 °C en 2,2 °C en was gemiddeld -4,4 °C. Er was 6,2 uur zonneschijn (73%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 13 maart » Voor het eerst wordt een weg met asfalt bestreken, in Monte Carlo. Uitvinder van dat asfalt is de Zwitserse dokter Ernest Guglielminetti.
    • 8 mei » Op Martinique barst een vulkaan uit. Gloeiend hete lava stroomt over de hellingen van de Mont Pelée naar beneden. Ten gevolge van die uitbarsting verliezen vele mensen het leven en wordt de voornaamste stad op het eiland, Saint Pierre, verwoest.
    • 20 mei » Cuba wordt onafhankelijk van de Verenigde Staten.
    • 31 mei » Einde van de Tweede Boerenoorlog in Zuid-Afrika.
    • 23 augustus » Bij Herwijnen slaat een bootje om met passagiers voor een voor anker liggend stoomschip, vijf van de tien opvarenden verdrinken.
    • 25 augustus » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Montevideo Wanderers FC.
  • De temperatuur op 18 november 1926 lag tussen 9,3 °C en 13,6 °C en was gemiddeld 11,6 °C. Er was 1,7 mm neerslag. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1926: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,4 miljoen inwoners.
    • 19 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Sogndal Idrettslag, het latere Sogndal Fotball.
    • 29 mei » De Nederlandse publieke omroep VPRO wordt opgericht.
    • 31 mei » Oprichting van het Nationaal park Kruger in Zuid-Afrika.
    • 20 juni » Demonstratie van de eerste, draadloze telefoon te Berlijn.
    • 25 november » Atatürk verbiedt het dragen van een fez, een traditioneel hoofddeksel, in Turkije.
    • 25 december » Yoshihito, de 123ste keizer van Japan, sterft aan een hartaanval.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hoving

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hoving.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hoving.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hoving (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I171294.php : benaderd 6 oktober 2026), "Jan Hoving (1871-1926)".