Weening en Achtkarspelen e.o. » Albert Postma (1914-1989)

Persoonlijke gegevens Albert Postma 


Gezin van Albert Postma

Hij is getrouwd met Trijntje Luik.

Zij zijn getrouwd op 5 november 1936 te Menaldumadeel, Friesland, Nederland, hij was toen 22 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Albert Postma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Albert Postma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Albert Postma

Albert Postma
1863-1931
Anne Postma
1888-1964

Albert Postma
1914-1989

1936

Trijntje Luik
1918-1995


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1914, Tietjerksteradeel
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/405307/postma
  3. Huwelijksregister 1936, Menaldumadeel

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 augustus 1914 lag tussen 12,6 °C en 20,4 °C en was gemiddeld 15,5 °C. Er was 8,0 mm neerslag. Er was 7,7 uur zonneschijn (50%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 14 april » Mexicaanse Revolutie - voor het eerst in de geschiedenis wordt er een luchtbombardement uitgevoerd. Gustavo Salinas werpt enkele bommen op de Cañonero Guerero van generaal Huerta.
    • 8 juni » In Brazilië wordt de Braziliaanse voetbalbond ("Confederação Brasileira de Futebol") opgericht.
    • 6 september » Kroning van Paus Benedictus XV in Rome.
    • 9 oktober » In België valt Antwerpen in Duitse handen.
    • 31 oktober » Begin zware beschietingen rondom het Belgische dorp Wijtschate.
    • 10 november » De Duitsers bezetten Diksmuide tijdens de Slag om de IJzer in de Eerste Wereldoorlog.
  • De temperatuur op 5 november 1936 lag tussen 7,4 °C en 10,0 °C en was gemiddeld 8,5 °C. Er was 2,6 mm neerslag gedurende 3,6 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1936: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,5 miljoen inwoners.
    • 15 februari » Hitler presenteert de Volkswagen.
    • 7 maart » Duitsland start remilitarisatie van het Rijnland, daarmee het verdrag van Versailles overtredend.
    • 1 augustus » Het voormalige paleis van koning Willem II in Tilburg, wordt nadat het ruim 70 jaar als Rijks-HBS is gebruikt, na een grondige renovatie, door burgemeester Frans Vonk de Both in gebruik genomen als het stadhuis van Tilburg, en wordt bekend als het Paleis-Raadhuis.
    • 1 augustus » Opening van de Olympische Spelen in Berlijn.
    • 5 oktober » Totstandkoming van de eerste communicatie via coax-kabel, tussen New York en Philadelphia.
    • 12 december » De Moerdijkbrug over het Hollandsch Diep wordt geopend.
  • De temperatuur op 16 mei 1989 lag tussen 5,8 °C en 22,9 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 11,7 uur zonneschijn (74%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1989: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,8 miljoen inwoners.
    • 24 maart » De Amerikaanse olietanker Exxon Valdez loopt in het Nauw van Prins William voor de kust van Alaska aan de grond; er komt minstens 42.000 m³ olie vrij. Daarbij sterven grote aantallen zeevogels, otters en robben.
    • 10 juni » Frankrijks beroemdste misdadiger Albert Spaggiari overlijdt.
    • 14 augustus » Duizenden Peruviaanse mijnwerkers beginnen aan een staking voor onbepaalde tijd in een poging collectief hogere lonen te krijgen.
    • 17 augustus » De tuchtcommissie van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie schorst sprinter Achmed de Kom voor achttien maanden, waarvan tien voorwaardelijk, omdat hij tijdens de nationale titelstrijd in Hengelo een vrouwelijk jurylid heeft geslagen.
    • 30 september » De West-Duitse minister Genscher maakt in Praag bekend dat duizenden Oost-Duitse vluchtelingen uit Tsjecho-Slowakije naar West-Duitsland mogen uitreizen.
    • 19 oktober » Vier vermeende IRA-terroristen, bijgenaamd de Guildford Four, worden vrijgelaten na vijftien jaar onschuldig in de gevangenis te hebben gezeten.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Postma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Postma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Postma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Postma (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I170739.php : benaderd 5 oktober 2026), "Albert Postma (1914-1989)".