Weening en Achtkarspelen e.o. » Antje van der Meulen (1880-1944)

Persoonlijke gegevens Antje van der Meulen 


Gezin van Antje van der Meulen

Zij is getrouwd met Johannes de Jong.

Zij zijn getrouwd op 24 november 1904 te Dantumadeel, Friesland, Nederland, zij was toen 24 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Sieuwke de Jong  1915-1975

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Antje van der Meulen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Antje van der Meulen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Antje van der Meulen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1880, Dantumadeel
  2. Overlijdensregister 1944, Dantumadeel
  3. https://www.graftombe.nl/names/info/210100/meulen_van_der
  4. Huwelijksregister 1904, Dantumadeel

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 maart 1880 lag rond de 8,3 °C. De winddruk was 16 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 77%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1880: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De aanleg van het Panamakanaal vangt aan.
    • 27 januari » Thomas Edison ontvangt octrooi (#223898) op de gloeilamp.
    • 3 juni » Alexander Graham Bell gebruikt zijn fotofoon voor de eerste keer om een draadloos telefoongesprek te verzenden.
    • 24 juni » Eerste uitvoering van O Canada, het lied dat later het volkslied van Canada zou worden.
    • 20 oktober » De Vrije Universiteit Amsterdam wordt opgericht.
    • 11 november » Ned Kelly, een Australische outlaw, wordt opgehangen in Melbourne.
  • De temperatuur op 24 november 1904 lag tussen -1,0 °C en 1,2 °C en was gemiddeld 0,3 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
    • 20 februari » Manuel Amador Guerrero treedt aan als eerste president van het onafhankelijke Panama. De volgende dag ondertekent hij een verdrag, dat de Amerikanen tegen een betaling van $ 10 miljoen de zeggenschap geeft over het Panamakanaal.
    • 14 maart » Isabella Richaards, Surinaams politica († 1985)
    • 18 april » In Parijs verschijnt het socialistische dagblad L'Humanité voor het eerst.
    • 26 april » De Bell Telephone Company vestigt zich in Antwerpen.
    • 10 augustus » Priesterwijding van Angelo Roncalli in Rome.
    • 5 november » De Engelse atleet Alfred Shrubb vestigt het werelduurrecord atletiek in Glasgow: in één uur tijd loopt hij 18742 m.
  • De temperatuur op 19 augustus 1944 lag tussen 13,2 °C en 29,7 °C en was gemiddeld 21,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 9,7 uur zonneschijn (67%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 6 februari » Eerste geslaagde reageerbuisbevruchting, uitgevoerd door John Rock en Miriam Menkin.
    • 23 augustus » In Warnsveld wordt een temperatuur van 38,6°C gemeten; de hoogste dagtemperatuur ooit sinds het begin van de metingen in Nederland. Pas in 2019 werd dit record verbroken.
    • 7 september » Bij Vlissingen woedt de hevigste storm ooit in Nederland gemeten; meer dan een uur windkracht 12 met een gemiddelde snelheid van 122km/h.
    • 18 november » Bombardement op de Maasbruggen: omstreeks 14.00 uur worden door de geallieerden 72 bommen van 1000 pond en 92 bommen van 500 pond afgeworpen.
    • 12 december » Uitgeverij De Bezige Bij wordt opgericht.
    • 31 december » Tweede Wereldoorlog: Hongarije verklaart Duitsland de oorlog.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Meulen


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I170651.php : benaderd 29 september 2026), "Antje van der Meulen (1880-1944)".