1 januari » In Duitsland wordt het Bürgerliches Gesetzbuch van kracht.
13 maart » In de Tweede Boerenoorlog veroveren de Britten Bloemfontein.
18 maart » AFC Ajax, professionele voetbalclub uit Amsterdam, wordt opgericht.
15 november » Voetbalclub Eendracht ziet het levenslicht.
9 december » Koningin Wilhelmina ontvangt president Kruger van de boerenrepubliek Transvaal.
12 december » US Steel wordt opgericht.
Dag van overlijden 16 augustus 1907
De temperatuur op 16 augustus 1907 lag tussen 9,1 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 13,7 °C. Er was 1,6 mm neerslag. Er was 3,9 uur zonneschijn (27%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
13 januari » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Degerfors IF.
19 juni » Oprichting van de Finse voetbalclub HJK Helsinki.
8 augustus » Oprichting van de Duitse voetbalclub FC Augsburg.
23 september » Grote brand in woningcomplex aan de Marnixstraat te Amsterdam, 8 doden.
17 oktober » De Scheveningse bomschuit Clara Johanna (SCH 1) loopt tijdens een zware storm op een zandbank voor de kust van Terschelling; er vallen 8 doden.
13 november » De Franse fietsenmaker Paul Cornu maakt de eerste helikoptervlucht ter wereld.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I170331.php : benaderd 12 oktober 2026), "Ype Sloot (1900-1907)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.