25 januari » Goedkeuring van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door Paus Leo XIII.
17 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Ranheim Fotball.
27 maart » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub Brühl St. Gallen.
2 augustus » André Dumont ontdekt in de Belgische Kempen belangrijke kolenlagen.
20 december » In Stockholm wordt de eerste Nobelprijs uitgereikt.
Dag van overlijden 15 december 1992
De temperatuur op 15 december 1992 lag tussen 3,5 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 0,8 uur zonneschijn (10%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
11 februari » Een F-16 op weg naar vliegbasis Twente stort neer op de Hengelose wijk Hasseler Es.
6 april » Amnesty International roept de regering van Togo op ernst te maken met het naleven van de mensenrechten.
28 mei » Soedanese troepen veroveren de belangrijke stad Kapoita in het zuiden van het land op de opstandelingen van het Zuid-Soedanese Volksbevrijdingsfront (SPLM).
1 juni » Kazachstan en Turkmenistan spelen de eerste voetbalinterland uit de geschiedenis van beide voormalige Sovjet-republieken. Het onderlinge duel eindigt in een 1-0-overwinning voor Kazachstan.
28 juni » In Chili kunnen burgers voor het eerst in ruim twintig jaar weer op democratische wijze aan plaatselijke verkiezingen deelnemen.
18 oktober » Malawi's president voor het leven Hastings Kamuzu Banda kondigt een referendum aan over de invoering van een meerpartijensysteem.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I170107.php : benaderd 24 december 2025), "Gerrit Dillema (1901-1992)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.