De temperatuur op 7 mei 1878 lag rond de 22,4 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 60%. Bron: KNMI
Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
2 februari » Griekenland verklaart de oorlog aan Turkije.
3 maart » Bulgarije herneemt zijn onafhankelijkheid van het Ottomaanse Rijk.
1 april » Het licht van Lange Jaap, een vuurtoren in Huisduinen, bij Den Helder wordt voor de eerste maal ontstoken. Lange Jaap is de hoogste gietijzeren toren van Europa.
3 april » Het Rotterdamsch Nieuwsblad verschijnt voor het eerst.
4 mei » De fonograaf wordt voor het eerst gedemonstreerd.
13 juli » Het Congres van Berlijn maakt Servië onafhankelijk.
Trouwdag 21 mei 1898
De temperatuur op 21 mei 1898 lag rond de 14,1 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 75%. Bron: KNMI
30 mei » Ontdekking van krypton door Morris Travers.
14 juni » Thomas Edison dient een stapeltje octrooiaanvragen in voor de droogkast, de fonograaf en de mixer.
10 september » Opening van het stadion Roker Park in de Engelse stad Sunderland.
18 oktober » Puerto Rico wordt in bezit genomen door de Verenigde Staten.
10 december » In Parijs wordt een verdrag getekend waarmee officieel een einde komt aan de oorlog tussen Spanje en de Verenigde Staten.
21 december » Marie Curie en Pierre Curie ontdekken het radium.
Dag van overlijden 18 maart 1959
De temperatuur op 18 maart 1959 lag tussen 0,5 °C en 4,6 °C en was gemiddeld 3,0 °C. Er was 0,7 uur zonneschijn (6%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
2 januari » De Russen lanceren het 360 kilo wegende ruimteschip Loena 1, het eerste door mensenhanden gemaakte voorwerp, dat na de maan gepasseerd te zijn, een kunstplaneetje wordt van de zon. Dit wordt mogelijk doordat het ruimteschip een grotere snelheid krijgt dan 11,2 kilometer per seconde, de snelheid die nodig is om aan de aantrekkingskracht van de Aarde te ontsnappen (de zg. ontsnappingssnelheid).
17 maart » De 14e dalai lama, Tenzin Gyatso, vlucht naar India. Hij steekt op 31 maart de grens over.
29 mei » Onder de bietenakker van boer Boon in Slochteren boort de NAM aardgas aan.
1 juli » Samenvoeging van de gemeenten Opmeer en Spanbroek in Noord-Holland tot de nieuwe gemeente Opmeer.
27 augustus » Openingsceremonie van de derde Pan-Amerikaanse Spelen, gehouden in Chicago.
13 september » De Russische Loena 2 is het eerste ruimtevaartuig dat een ander hemellichaam (de maan) bereikt.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I169445.php : benaderd 17 oktober 2026), "Betske de Vries (1878-1959)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.