De temperatuur op 15 maart 1905 lag tussen 4,5 °C en 11,6 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 1,5 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
25 januari » Begin van de Slag bij Sandepu in Mantsjoerije
12 februari » Het Zwitsers voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit zijn geschiedenis. In Parijs wordt met 1-0 verloren van Frankrijk .
23 februari » Paul Harris sticht in Chicago de Rotary Club.
16 mei » In Vriezenveen voltrekt zich een van de grootste branden uit de Nederlandse geschiedenis, die later het hele land wist te beroeren. In een paar uur tijd branden 228 huizen, twee kerken en het gemeentehuis aan de noordkant van Vriezenveen af. Er zijn geen persoonlijke ongelukken, maar er is wel heel veel leed. Circa 1600 inwoners zijn opeens dakloos. Drie dagen na de brand brengen koningin Wilhelmina en prins Hendrik een bezoek aan het zo getroffen dorp.
27 mei » In de Slag bij Tsushima verslaat Japan de Russische vloot.
24 augustus » Wielrenner Lucien Petit-Breton scherpt het zeven jaar oude werelduurrecord aan tot 41 kilometer en 110 meter.
Trouwdag 11 juli 1929
De temperatuur op 11 juli 1929 lag tussen 15,0 °C en 25,8 °C en was gemiddeld 20,2 °C. Er was 6,6 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
18 januari » IJe Wijkstra doodt in het Groningse Doezum vier veldwachters die zijn minnares Aaltje van der Tuin bij hem willen weghalen.
31 januari » Leon Trotski wordt verbannen uit de Sovjet-Unie.
12 februari » Stadhuis van Leiden afgebrand.
16 mei » De eerste Oscar-uitreiking.
7 augustus » Oprichting van de Griekse voetbalclub Ergotelis FC.
29 november » De Amerikaanse admiraal Richard Byrd vliegt als eerste over de Zuidpool.
Dag van overlijden 30 juni 2001
De temperatuur op 30 juni 2001 lag tussen 16,0 °C en 23,3 °C en was gemiddeld 19,4 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 5,4 uur zonneschijn (32%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
1 januari » Bij een brand in een café in Volendam komen veertien jonge mensen om. Er vallen 180 gewonden.
11 mei » Ahmed Hossam van KAA Gent wint voor de eerste keer de Ebbenhouten Schoen als beste voetballer van Afrikaanse afkomst in de Belgische Jupiler Pro League.
10 juni » Leefbaar Nederland houdt haar eerste algemene ledenvergadering.
30 augustus » Wim Duisenberg van de Europese Centrale Bank presenteert de eurobiljetten.
10 september » KPN-topman Paul Smits stapt op. De schuldenlast bij KPN is 24 miljard euro. Hij wordt opgevolgd door Ad Scheepbouwer.
1 november » In Burundi treedt een overgangsregering aan onder president Pierre Buyoya, samengesteld uit bijna alle politieke partijen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I169275.php : benaderd 26 september 2026), "Geertje Stol (1905-2001)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.