De temperatuur op 17 januari 1905 lag tussen 0,1 °C en 2,8 °C en was gemiddeld 1,6 °C. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
25 januari » Begin van de Slag bij Sandepu in Mantsjoerije
11 februari » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Nederlands-Borneo in Nederlands-Indië.
14 maart » Raymond Aron, Frans socioloog, politiek filosoof en journalist († 1983)
3 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub DSC Arminia Bielefeld.
16 mei » In Vriezenveen voltrekt zich een van de grootste branden uit de Nederlandse geschiedenis, die later het hele land wist te beroeren. In een paar uur tijd branden 228 huizen, twee kerken en het gemeentehuis aan de noordkant van Vriezenveen af. Er zijn geen persoonlijke ongelukken, maar er is wel heel veel leed. Circa 1600 inwoners zijn opeens dakloos. Drie dagen na de brand brengen koningin Wilhelmina en prins Hendrik een bezoek aan het zo getroffen dorp.
5 september » Einde van de Russisch-Japanse Oorlog, bij het tekenen van het Verdrag van Portsmouth. Dit was ten gunste van Japan.
Trouwdag 17 mei 1930
De temperatuur op 17 mei 1930 lag tussen 6,3 °C en 19,7 °C en was gemiddeld 13,8 °C. Er was 5,7 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
13 januari » De Mickey Mousestrip wordt voor het eerst uitgebracht.
22 april » Het Verenigd Koninkrijk, Japan en de Verenigde Staten tekenen in Londen een verdrag waarin de onderzeebootoorlog en de bouw van marineschepen worden gereguleerd.
13 juli » Het eerste wereldkampioenschap voetbal begint in Uruguay. Lucien Laurent van Frankrijk scoort in de negentiende minuut van de openingswedstrijd tegen Mexico het allereerste WK-doelpunt.
28 september » Oprichting van de Portugese voetbalclub CD Trofense.
2 november » Haile Selassie wordt tot keizer van Ethiopië gekroond.
4 december » Het Vaticaan keurt periodieke onthouding goed als methode voor anticonceptie.
Dag van overlijden 5 augustus 1998
De temperatuur op 5 augustus 1998 lag tussen 10,9 °C en 19,9 °C en was gemiddeld 16,5 °C. Er was 4,0 uur zonneschijn (26%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
14 februari » Het Mexicaans voetbalelftal wint de vierde editie van de CONCACAF Gold Cup door in de finale de Verenigde Staten met 1-0 te verslaan.
30 maart » De hockeysters van Hockeyclub 's-Hertogenbosch winnen de landstitel in de Nederlandse hoofdklasse door Amsterdam met 1-0 te verslaan in het tweede duel uit de finale van de play-offs.
20 mei » Unihockey en Floorball Club Utrecht wordt opgericht onder de naam Sticky Fingers en is daarmee een van de oudste floorballverenigingen van Nederland.
30 mei » Bij een aardbeving in Afghanistan komen circa vijfduizend mensen om.
2 september » De Swissair vlucht 111 van New York naar Genève stort neer nabij Peggy's Cove in Nova Scotia. Alle 229 inzittenden komen om.
11 september » Het rapport van de Amerikaanse onafhankelijke aanklager Kenneth Starr over de Lewinsky-affaire meldt dat president Clinton zich schuldig heeft gemaakt aan meineed, beïnvloeding van getuigen, tegenwerking van gerechtelijk onderzoek en misbruik van zijn macht.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I169236.php : benaderd 12 oktober 2026), "Froukje Huisman (1905-1998)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.