18 januari » Guglielmo Marconi brengt een radioverbinding tot stand tussen de Verenigde Staten en Engeland. Het was een bericht in morse van president Theodore Roosevelt aan de Engelse koning Edward VII.
15 maart » De eerste Turkse voetbalclub, Beşiktaş JK, wordt opgericht.
3 mei » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Heracles Almelo
11 juni » De moord op koning Alexander Obrenović en koningin Draga Mašin van Servië maakt een einde aan de dynastie van het Huis Obrenović.
4 augustus » Kardinaal Giuseppe Sarto wordt gekozen tot Paus Pius X.
7 oktober » Een Frans vissersschip uit Boulogne strandt bij Hoek van Holland, 13 doden.
Dag van overlijden 20 februari 1990
De temperatuur op 20 februari 1990 lag tussen 11,8 °C en 16,9 °C en was gemiddeld 14,0 °C. Er was 0,7 uur zonneschijn (7%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
11 januari » NRC Handelsblad-fotograaf Rien Zilvold wint de Zilveren Camera 1989 voor zijn foto's van de revolutie in Roemenië. Theo van Houts van het weekblad Panorama is gekozen tot fotojournalist van het jaar.
13 maart » Ertha Pascal-Trouillot (43) wordt de eerste vrouwelijke president van Haïti. Zij is juriste en was ook de eerste vrouwelijke rechter van haar land.
4 juni » Honkballer Rikkert Faneyte wordt als amateur gedraft door de San Francisco Giants.
6 juni » De eerste foto's genomen buiten ons zonnestelsel worden door de ruimtesonde Voyager 1 naar de aarde doorgestuurd. Op de foto's zijn zes planeten, waaronder de aarde, te zien, vanaf een afstand van zes miljard kilometer.
24 september » De West-Duitse president Richard von Weizsäcker ondertekent in Bonn het verdrag over de Duitse eenwording. Met het plaatsen van de handtekening is de DDR ook geen lid meer van het Warschaupact.
22 december » Het parlement van de Kroatië neemt een nieuwe grondwet aan die de deelrepubliek het recht geeft om zich van Joegoslavië af te scheiden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I169231.php : benaderd 25 december 2025), "Petrus Greidanus (1903-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.