De temperatuur op 15 maart 1906 lag tussen -2,9 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 4,4 °C. Er was 8,2 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
1 februari » In Rotterdam wordt de korfbalclub RSC Velox opgericht.
2 maart » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Deportivo La Coruña.
7 april » Uitbarsting van de Vesuvius.
18 april » San Francisco wordt getroffen door een zware aardbeving.
15 juni » In de Chileense stad Concepción wordt de voetbalclub Club Deportivo Arturo Fernández Vial opgericht.
21 december » De Nederlandse marine neemt haar eerste onderzeeboot in dienst: Hr. Ms. O 1.
Trouwdag 16 mei 1936
De temperatuur op 16 mei 1936 lag tussen 10,9 °C en 21,6 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 12,8 uur zonneschijn (81%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
1 maart » De bouw van de Amerikaanse Hooverdam wordt afgerond.
24 oktober » Hitler en Mussolini sluiten het verdrag dat de basis wordt van de 'As' tussen Berlijn en Rome.
25 oktober » Duitsland en Italië sluiten een bondgenootschap, de zogenaamde As Rome-Berlijn.
31 oktober » Eerste poging een raket te lanceren op het Jet Propulsion Laboratory.
21 december » Muhammad Ali Bey al-Abid treedt af als president van Syrië.
Dag van overlijden 2 december 1982
De temperatuur op 2 december 1982 lag tussen -2,5 °C en 1,6 °C en was gemiddeld 0,1 °C. Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I168609.php : benaderd 12 oktober 2026), "Meindert van der Bij (1906-1982)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.