Weening en Achtkarspelen e.o. » Baukje Dam (1909-1962)

Persoonlijke gegevens Baukje Dam 


Gezin van Baukje Dam

Zij is getrouwd met Hans de Bruin.

Zij zijn getrouwd op 22 maart 1928 te Het Bildt (Fr), zij was toen 19 jaar oud.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Baukje Dam?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Baukje Dam

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Baukje Dam

Douwe Dam
1885-1945
Japke Gastma
1889-1963

Baukje Dam
1909-1962

1928

Hans de Bruin
1903-1979


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1909, Kollumerland c.a.
  2. Huwelijksregister 1928, Het Bildt

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 februari 1909 lag tussen -4,1 °C en 2,6 °C en was gemiddeld 0,1 °C. Er was 3,8 mm neerslag. Er was 2,8 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 2 januari » President S. Hylkema van de Friese IJsbond zet het licht op groen voor de start van de eerste Elfstedentocht. Van de 48 deelnemers halen er slechts negen de finish van de 200 km lange tocht op dooi-ijs. Winnaar wordt de 24-jarige theologiestudent Minne Hoekstra uit Warga (13 uur en 50 minuten).
    • 21 februari » De Rotterdamse politie stelt een rijwielbrigade in.
    • 31 maart » De kiel van de Titanic wordt gelegd.
    • 26 juli » In Catalonië begint de Tragische week, een opstand die hardhandig wordt neergeslagen.
    • 28 juli » Derde dag van de Tragische week in Catalonië: scholen en kerken worden in brand gestoken.
    • 15 oktober » Ontploffende lading (picrinezuur) bij opruiming wrak bij Katwijk, 6 doden.
  • De temperatuur op 22 maart 1928 lag tussen 1,6 °C en 12,7 °C en was gemiddeld 7,0 °C. Er was 4,6 mm neerslag. Er was 1,4 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1928: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,6 miljoen inwoners.
    • 12 juni » Sanatorium Zonnestraal in Hilversum wordt geopend.
    • 13 juli » Bij een mijngasontploffing in de Staatsmijn Hendrik in Limburg (Nederland) vallen dertien doden.
    • 9 augustus » Tijdens de Olympische Spelen in Amsterdam wint de Nederlandse gymnastiekploeg goud. Zij zijn de eerste Nederlandse vrouwelijke olympische kampioenen.
    • 29 augustus » Oprichting van de Hondurese voetbalclub Club Deportivo Motagua uit de hoofdstad Tegucigalpa.
    • 2 oktober » Opus Dei (een rooms-katholieke prelatuur) wordt opgericht.
    • 18 november » Mickey Mouse speelt in de eerste tekenfilm met synchroon geluid, Steamboat Willie van Walt Disney.
  • De temperatuur op 23 juni 1962 lag tussen 9,1 °C en 19,6 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 10,6 uur zonneschijn (63%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1962: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,7 miljoen inwoners.
    • 15 januari » De Slag bij Vlakke Hoek, waarbij de Nederlandse Marine voor het laatst een vijandig schip tot zinken bracht, in dit geval een Indonesisch.
    • 4 februari » De Londense krant The Sunday Times geeft voor het eerst de zondagsbijlage in kleurendruk uit.
    • 1 oktober » In Leiden wordt de ALSRV Asopos opgericht door een aantal studenten die geen lid meer wilden zijn van het corps.
    • 31 oktober » Goedkeuring door de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers van het wetsontwerp omtrent de taalgrens.
    • 8 november » In de wijk Dieze te Zwolle wordt de miljoenste naoorlogse woning van Nederland opgeleverd, namelijk Hogenkampsweg 139.
    • 12 november » Het eiland Guam wordt verwoest door een tyfoon.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Dam

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dam.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dam.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dam (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I168283.php : benaderd 28 september 2026), "Baukje Dam (1909-1962)".