De temperatuur op 14 september 1910 lag tussen 9,5 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 4,0 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
28 maart » Henri Fabre slaagt er als eerst in om op te stijgen, te vliegen en te landen met een watervliegtuig.
11 april » Voetbalclubs Eendracht en NVV Nijmegen fuseren en vormen de Nijmegen Eendracht Combinatie, beter bekend als N.E.C.
15 mei » Oprichting van de Duitse sportclub FC St. Pauli uit Hamburg.
24 juni » Japan valt Korea binnen.
5 oktober » Portugal wordt een republiek na een coup tegen koning Emanuel II.
24 december » Op de rede van Vlissingen vindt een aanvaring plaats tussen een Belgisch en een Nederlands stoomschip, 6 opvarenden verdrinken.
Trouwdag 25 mei 1939
De temperatuur op 25 mei 1939 lag tussen 8,9 °C en 21,4 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 13,3 uur zonneschijn (82%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
11 februari » Lise Meitner en Otto Frisch publiceren in Nature voor het eerst over kernsplitsing.
10 augustus » Het demissionaire kabinet-Colijn V wordt, na slechts 16 dagen geregeerd te hebben, vervangen door kabinet-De Geer II.
25 augustus » Polen en Groot-Brittannië tekenen een bijstandsverdrag.
10 september » Canada verklaart Duitsland de oorlog.
22 december » Het Reichssicherheitshauptamt (RSHA) wordt opgericht door Heinrich Himmler.
31 december » Het eerste Nieuwjaarsconcert van de Wiener Philharmoniker wordt uitgevoerd, onder leiding van Clemens Krauss.
Dag van overlijden 12 juli 1983
De temperatuur op 12 juli 1983 lag tussen 17,3 °C en 31,3 °C en was gemiddeld 23,3 °C. Er was 14,4 uur zonneschijn (88%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
1 januari » De Brusselse liberalen verliezen hun burgemeesterszetel die ze al van voor de Belgische onafhankelijkheid in handen hadden. Voor het eerst wordt een socialist burgemeester van Brussel.
15 april » Tokyo Disneyland, het eerste attractiepark binnen het Tokyo Disney Resort, wordt officieel geopend.
30 mei » Na een reeks bomaanslagen in en rond de hoofdstad Lima wordt de noodtoestand in geheel Peru afgekondigd.
28 juni » België - Oprichting van het Arbitragehof, de federale scheidsrechter.
26 september » Stanislav Petrov voorkomt een mogelijke kernoorlog door een melding van vijf intercontinentale raketten die richting de Sovjet-Unie zouden zijn afgevuurd als loos alarm te melden.
3 december » Kardinaal Johannes Willebrands wordt als aartsbisschop van Utrecht opgevolgd door zijn coadjutor Adrianus Simonis.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I168173.php : benaderd 12 oktober 2026), "Pieter Visser (1910-1983)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.