Weening en Achtkarspelen e.o. » Tiede Bijlsma (1884-1948)

Persoonlijke gegevens Tiede Bijlsma 


Gezin van Tiede Bijlsma

Hij is getrouwd met Jantje Wabina Veenland.

Zij zijn getrouwd op 20 augustus 1910 te Dantumadeel, Friesland, Nederland, hij was toen 25 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Klaas Bijlsma  1911-

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Tiede Bijlsma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Tiede Bijlsma

Tiede Bijlsma
1884-1948

1910
Klaas Bijlsma
1911-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1884, Franeker
  2. (Niet openbaar)
  3. Huwelijksregister 1910, Dantumadeel

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 september 1884 lag rond de 13,4 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 januari » Oprichting van de Fabian Society, voorloper van de Britse Labour Party.
    • 14 maart » Albert van Giffen, Nederlands archeoloog († 1973)
    • 23 september » Herman Hollerith patenteert zijn mechanische optelmachine.
    • 15 oktober » Opening van de spoorlijn tussen Winterswijk en Neede.
    • 6 december » Het Washington Monument is voltooid.
    • 15 december » Het Wachttoren-, Bijbel- en Traktaatgenootschap (het kerkgenootschap van Jehova's getuigen) wordt rechtspersoonlijkheid verleend met Charles Taze Russell als president.
  • De temperatuur op 20 augustus 1910 lag tussen 13,3 °C en 21,4 °C en was gemiddeld 17,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 7,2 uur zonneschijn (50%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In New York wordt de Rockefeller Foundation tot bevordering van de wetenschap opgericht.
    • 6 mei » George V wordt koning van Groot-Brittannië en Ierland na de dood van zijn vader Eduard VII.
    • 15 mei » Oprichting van de Duitse sportclub FC St. Pauli uit Hamburg.
    • 1 juli » Verheffing van het rooms-katholieke bisdom Ispahan (Isfahan) in Fars tot aartsbisdom Ispahan (Latijn).
    • 19 september » In Amsterdam betogen 25.000 mensen voor algemeen kiesrecht.
    • 20 november » Francisco I. Madero begint de opstand tegen Porfirio Díaz: begin van de Mexicaanse Revolutie.
  • De temperatuur op 2 mei 1948 lag tussen 5,9 °C en 13,0 °C en was gemiddeld 9,0 °C. Er was 6,1 mm neerslag gedurende 4,0 uur. Er was 3,1 uur zonneschijn (21%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 4 september 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1948: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,7 miljoen inwoners.
    • 13 februari » Oprichting van de Duitse sportclub 1. FC Köln na een fusie van Kölner BC 01 en SpVgg Sülz 07.
    • 14 maart » James Nachtwey, Amerikaans fotojournalist
    • 23 maart » In Parijs wordt de Citroën 2CV (Lelijke Eend /Geit) ten doop gehouden
    • 1 mei » Encycliek Auspicia Quaedam van paus Pius XII over de wereldvrede en de problemen in Palestina.
    • 1 september » Oprichting van de Federatie van Unitates en Bonden.
    • 24 september » De Honda Motor Company wordt opgericht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Bijlsma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bijlsma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bijlsma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bijlsma (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I167807.php : benaderd 26 september 2026), "Tiede Bijlsma (1884-1948)".