De temperatuur op 18 mei 1911 lag tussen 10,3 °C en 16,6 °C en was gemiddeld 13,0 °C. Er was 6,0 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
11 maart » Oprichting van de Franse voetbalclub US Concarneau uit de gelijknamige plaats in Bretagne.
14 maart » Germano Boettcher Sobrinho, Braziliaans voetbaldoelman († 1977)
8 april » In Leiden ontdekt Heike Kamerlingh Onnes supergeleiding.
24 mei » In Nederland wordt de eerste vogel van een vogelringetje voorzien.
31 mei » De Titanic wordt te water gelaten.
29 september » Begin van de Italiaans-Turkse Oorlog.
Trouwdag 6 april 1936
De temperatuur op 6 april 1936 lag tussen 2,8 °C en 6,7 °C en was gemiddeld 4,2 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
30 juni » Het boek "Gone with the wind" wordt gepubliceerd.
17 juli » Begin van de Spaanse Burgeroorlog met een muiterij in Marokko.
18 juli » Staatsgreep van Generalísimo Franco tegen de Tweede Spaanse Republiek. Begin van de Spaanse Burgeroorlog, die zou leiden tot veertig jaar dictatuur.
13 september » Voor de tweede maal wordt Loen, Noorwegen, getroffen door een vloedgolf nadat een enorm rotsblok in een meer is gevallen. Er vallen 74 doden.
5 oktober » Totstandkoming van de eerste communicatie via coax-kabel, tussen New York en Philadelphia.
11 december » Koning Eduard VIII van het Verenigd Koninkrijk doet afstand van de troon om te kunnen trouwen met Wallis Simpson, een gescheiden Amerikaanse vrouw.
Dag van overlijden 8 april 1993
De temperatuur op 8 april 1993 lag tussen -0,1 °C en 10,1 °C en was gemiddeld 6,6 °C. Er was 0,6 uur zonneschijn (4%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
8 januari » sc Heerenveen doet bij de politie aangifte van ontvreemding van de middenstip uit het Abe Lenstrastadion. Een plaggensteker heeft centraal op het veld een hap grond van 70 centimeter omtrek en tien centimeter diep uitgespit en meegenomen.
18 april » Bij een confrontatie tussen het Senegalese leger en opstandelingen in de streek Casamance in het zuiden van het land komen volgens militaire bronnen tientallen mensen om het leven.
14 juli » Amerikaanse paleontologen ontdekken in de staat Colorado een nest met dinosaurus-eieren.
30 augustus » Amerikaanse gevechtshelikopters voeren per abuis een aanval uit op een gebouw van de Verenigde Naties in de Somalische hoofdstad Mogadishu. Drie buitenlandse medewerkers van de VN en acht Somalische personeelsleden worden korte tijd vastgehouden.
6 september » Na een incident waarbij zeven Nigeriaanse VN-militairen zijn gedood, voeren troepen van de Verenigde Naties in het zuiden van de Somalische hoofdstad Mogadishu opnieuw aanvallen uit op guerrillastrijders van krijgsheer generaal Mohammed Farrah Aidid.
29 november » Totale maansverduistering. De verduistering heeft een grootte van 1.09 in de kernschaduw. De eclips begint om 04:28 uur en staat bij het maximum, om 07:27 uur, op een hoogte van circa 7° (in Utrecht). De eclips eindigt om 10:26 uur.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I167759.php : benaderd 12 oktober 2026), "Harmina Bosman (1911-1993)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.