Weening en Achtkarspelen e.o. » Theunis de Bruin (1912-2000)

Persoonlijke gegevens Theunis de Bruin 


Gezin van Theunis de Bruin

Hij is getrouwd met Meenskje Wybenga.

Zij zijn getrouwd op 6 juni 1940 te Dantumadeel, Friesland, Nederland, hij was toen 28 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Theunis de Bruin?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Theunis de Bruin

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Theunis de Bruin


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1912, Dantumadeel
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/543128/bruin_de
  3. Huwelijksregister 1940, Dantumadeel

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 februari 1912 lag tussen 11,0 °C en 12,0 °C en was gemiddeld 11,4 °C. Er was 7,8 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 17 januari » De Brit Robert Falcon Scott bereikt de Zuidpool, meer dan een maand na zijn rivaal Roald Amundsen.
    • 28 februari » De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wordt opgericht.
    • 14 maart » Charles van Acker, Belgisch-Amerikaans autocoureur († 1998)
    • 18 mei » George Horine, een Californische student, springt bij wedstrijden in het stadion van de Stanford-universiteit ter voorbereiding van de Olympische Spelen als eerste atleet 2 meter hoog.
    • 8 oktober » De Eerste Balkanoorlog breekt uit.
    • 3 december » Einde van de eerste Balkanoorlog.
  • De temperatuur op 6 juni 1940 lag tussen 12,1 °C en 25,8 °C en was gemiddeld 19,4 °C. Er was 15,3 uur zonneschijn (92%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 10 mei » Tweede Wereldoorlog: Nazi-Duitsland valt België, Nederland en Luxemburg binnen.
    • 10 mei » Tweede Wereldoorlog: Winston Churchill wordt premier van het Verenigd Koninkrijk.
    • 13 mei » Winston Churchill houdt zijn "Bloed, zwoegen, tranen en zweet" speech in het Engelse Lagerhuis.
    • 17 mei » Hitler bepaalt dat Nederland geen militair, maar een civiel Duits bestuur zal krijgen.
    • 20 mei » In Auschwitz wordt een concentratiekamp ingericht.
    • 10 juli » Begin van de slag om Engeland.
  • De temperatuur op 6 april 2000 lag tussen -2,0 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 4,8 °C. Er was 8,4 uur zonneschijn (63%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 2000: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,9 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Dambreuk bij Baia Mare (Roemenië): door een dijkbreuk van een bezinkingsbekken komt ongeveer 100000 m³ water met hoge cyanideconcentraties in een rivier terecht en vloeit via de rivier de Tisza naar de Donau. Ook Hongarije en Servië worden hierdoor getroffen.
    • 10 maart » De NASDAQ bereikt 5048.62, haar hoogste waarde ooit.
    • 17 maart » Zwemster Therese Alshammar uit Zweden verbetert bij de wereldkampioenschappen in Athene haar eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag kortebaan (25 meter): van 52,80 naar 52,17. Haar landgenoot Lars Frölander verbetert zijn eigen mondiale toptijd op de 100 meter vlinderslag: 50,44.
    • 22 april » Six Flags Holland opent zijn deuren met vier nieuwe achtbanen.
    • 15 mei » Zwemmer Ian Thorpe uit Australië scherpt in Sydney zijn eigen en één dag oude wereldrecord op de 200 meter vrije slag aan tot 1.45,51.
    • 31 oktober » Communiqué van de Pauselijke Academie voor het Leven inzake de morning-afterpil


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Bruin

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Bruin.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Bruin.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Bruin (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I167439.php : benaderd 27 december 2025), "Theunis de Bruin (1912-2000)".