Weening en Achtkarspelen e.o. » Kornelis Zuidema (1874-1968)

Persoonlijke gegevens Kornelis Zuidema 


Gezin van Kornelis Zuidema

Hij is getrouwd met Hiltje Kempenaar.

Zij zijn getrouwd op 27 mei 1911 te Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, hij was toen 36 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Willem Zuidema  1913-1993
  2. Wietske Zuidema  1917-2001
  3. Hendrikje Zuidema  1920-1993

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Kornelis Zuidema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Kornelis Zuidema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Kornelis Zuidema


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1874, Kollumerland c.a.
  2. http://www.werelate.org
  3. Huwelijksregister 1911, Kollumerland c.a.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 december 1874 lag rond de 4,9 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 73 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1874: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Afschaffing van de 'differentiële rechten' in Nederlands-Indië; de in- en uitvoerrechten worden gelijk voor Nederlanders en buitenlanders. Minister van Koloniën Fransen van de Putte verwezenlijkt hiermee een belangrijk liberaal programmapunt.
    • 1 januari » De stad New York annexeert de Bronx.
    • 14 maart » Anton Philips, Nederlands industrieel († 1951)
    • 15 april » In Parijs start een groep jonge, voornamelijk impressionistische kunstenaars een geruchtmakende expositie.
    • 5 juni » K.S.R.V. Njord opgericht, eerste Nederlandse studentenroeivereniging.
  • De temperatuur op 27 mei 1911 lag tussen 9,6 °C en 23,9 °C en was gemiddeld 17,5 °C. Er was 14,0 uur zonneschijn (86%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1911: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 17 juni » De Universiteit van IJsland wordt gesticht.
    • 30 juni » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Sumatra in Nederlands-Indië.
    • 24 juli » Hiram Bingham vindt de Incastad Machu Picchu terug.
    • 24 oktober » Tijdens de Italiaans-Turkse Oorlog is de Nieuport van kapitein-vlieger Carlos Piazza het eerste vliegtuig in de geschiedenis dat werd beschoten.
    • 29 oktober » Luxemburg speelt de eerste voetbalinterland uit zijn geschiedenis en verliest met 4-1 van Frankrijk.
    • 30 december » Sun Yat-sen wordt gekozen als eerste president van de republiek China.
  • De temperatuur op 22 december 1968 lag tussen -0,2 °C en 10,4 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 4,7 mm neerslag gedurende 1,9 uur. Er was 0,6 uur zonneschijn (8%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1968: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,7 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Het ADR-verdrag treedt in werking. Het regelt het internationaal vervoer van gevaarlijke goederen over de weg.
    • 5 april » Als reactie op de moordaanslag op Martin Luther King op de dag ervoor, ontstaan in diverse Amerikaanse steden gewelddadigheden.
    • 27 april » Oprichting van de Politieke Partij Radikalen, kortweg PPR genoemd.
    • 1 juli » Oprichting van profvoetbalclub Fortuna Sittard na een fusie tussen Fortuna '54 en RKSV Sittardia.
    • 12 oktober » Equatoriaal-Guinea wordt onafhankelijk van Spanje.
    • 12 oktober » XIX Olympiade gehouden in Mexico-Stad.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Zuidema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Zuidema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Zuidema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Zuidema (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I167001.php : benaderd 11 oktober 2026), "Kornelis Zuidema (1874-1968)".