Weening en Achtkarspelen e.o. » Jacob Buining (1902-)

Persoonlijke gegevens Jacob Buining 


Gezin van Jacob Buining

Hij is getrouwd met Eelkje Dijk.

Zij zijn getrouwd op 29 december 1926 te Grootegast (Gr), hij was toen 24 jaar oud.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacob Buining?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacob Buining

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacob Buining

Jacob Buining
1836-1920
Menke Sijtsma
1834-1897

Jacob Buining
1902-????

1926

Eelkje Dijk
1902-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Oldehove 1902
  2. Huwelijksregister Grootegast 1926

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 april 1902 lag tussen 1,6 °C en 13,0 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 14,6 uur zonneschijn (100%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 25 februari » Het Londense publiek staat versteld bij de demonstratie van de eerste stofzuiger door Hubert Booth.
    • 6 maart » Real Madrid wordt opgericht.
    • 1 juni » De grote staking van Twentse textielarbeiders verloopt. Op het hoogtepunt van de acties waren 45.000 textielarbeiders werkloos, hetzij door staking, hetzij door uitsluiting.
    • 18 augustus » Oprichting van de Oostenrijkse omnisportvereniging Grazer AK.
    • 23 augustus » Bij Herwijnen slaat een bootje om met passagiers voor een voor anker liggend stoomschip, vijf van de tien opvarenden verdrinken.
    • 31 oktober » Voltooiing van de eerste telegraafkabel door de Stille Oceaan.
  • De temperatuur op 29 december 1926 lag tussen 3,6 °C en 8,1 °C en was gemiddeld 5,9 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 0,7 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1926: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,4 miljoen inwoners.
    • 9 maart » Oprichting van de Noorse voetbalclub Strindheim IL uit Trondheim.
    • 31 mei » Oprichting van het Nationaal park Kruger in Zuid-Afrika.
    • 7 juni » De Catalaanse architect Antoni Gaudí wordt aangereden door een tram in zijn woonplaats Barcelona. Hij sterft enkele dagen later.
    • 21 juni » Paus Pius XI benoemt twee nieuwe kardinalen.
    • 23 juli » De Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen (NMBS) wordt opgericht.
    • 10 november » In Brussel vindt het kerkelijk huwelijk plaats van de jonge Belgische kroonprins Leopold met de Zweedse prinses Astrid.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1899 » Henri Landheer, Nederlands marathonloper († 1958)
  • 1899 » Walter Lantz, Amerikaans tekenfilmproducent (Woody Woodpecker) († 1994)
  • 1902 » Rudolf Schoeller, Zwitsers autocoureur († 1978)
  • 1903 » Lode Geysen, Vlaams toneelregisseur († 1938)
  • 1904 » Ben Pon, Nederlands ondernemer († 1968)
  • 1904 » Cecil Day-Lewis, Iers-Engels dichter, criticus en prozaschrijver († 1972)

Over de familienaam Buining

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Buining.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Buining.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Buining (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I166772.php : benaderd 8 februari 2026), "Jacob Buining (1902-)".