Weening en Achtkarspelen e.o. » Alje Venekamp (1914-2011)

Persoonlijke gegevens Alje Venekamp 


Gezin van Alje Venekamp

Hij is getrouwd met Anna Doornbosch.

Zij zijn getrouwd op 26 februari 1937 te Grootegast (Gr), hij was toen 22 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Alje Venekamp?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Alje Venekamp

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Alje Venekamp

Jan Venekamp
1837-1893

Alje Venekamp
1914-2011

1937

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Oldekerk 1914
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/2293408/venekamp
  3. Huwelijksregister Grootegast 1937

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 maart 1914 lag tussen 3,8 °C en 14,2 °C en was gemiddeld 9,5 °C. Er was 1,0 mm neerslag. Er was 4,8 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 14 april » Mexicaanse Revolutie - voor het eerst in de geschiedenis wordt er een luchtbombardement uitgevoerd. Gustavo Salinas werpt enkele bommen op de Cañonero Guerero van generaal Huerta.
    • 13 mei » Bisschopswijding van Laurentius Schrijnen, bisschop van Roermond.
    • 28 juli » De Eerste Wereldoorlog, ook de Wereldoorlog of de Grote Oorlog genoemd, breekt uit.
    • 1 augustus » Duitsland, als verdragsgenoot van Oostenrijk-Hongarije, verklaart Rusland de oorlog en valt Luxemburg binnen.
    • 9 oktober » In België valt Antwerpen in Duitse handen.
    • 31 oktober » Begin zware beschietingen rondom het Belgische dorp Wijtschate.
  • De temperatuur op 26 februari 1937 lag tussen 3,8 °C en 8,1 °C en was gemiddeld 6,2 °C. Er was 5,9 mm neerslag gedurende 4,7 uur. Er was 0,3 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1937: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de vijfde keer de Copa América door in de finale met 2-0 te winnen van Brazilië.
    • 14 maart » Baltasar Porcel i Pujol, Mallorcaans schrijver, journalist en literair criticus († 2009)
    • 1 april » Aden wordt een kroonkolonie van het Verenigd Koninkrijk.
    • 12 november » Japanse troepen bezetten Shanghai.
    • 9 december » De Slag om Nanking begint.
    • 21 december » Walt Disney brengt Sneeuwwitje en de zeven dwergen uit, de eerste tekenfilm van speelfilmlengte.
  • De temperatuur op 16 mei 2011 lag tussen 11,0 °C en 15,0 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 5,0 mm neerslag gedurende 6,7 uur. Er was 0,4 uur zonneschijn (3%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 14 oktober 2010 tot maandag 5 november 2012 was er in Nederland het kabinet Rutte I met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
  • In het jaar 2011: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 16,5 miljoen inwoners.
    • 16 februari » In het kader van de zogeheten Rubygate wordt de Italiaanse premier Silvio Berlusconi aangeklaagd wegens machtsmisbruik en betaalde seks met een minderjarige.
    • 9 april » In het Familiepark Drievliet worden de attracties Kwal, Nautilus, Draaikolk en Glijbaan Brigade geopend.
    • 29 mei » In Hengelo verbetert atleet Churandy Martina van Rotterdam Atletiek het bijna vier jaar oude Nederlands record op de 100 meter van Guus Hoogmoed (10,15 seconden) met een tijd van 10,10 seconden.
    • 14 juni » Duizenden reizigers op binnenlandse vluchten in het zuidoosten van Australië hebben voor de derde dag op rij te maken met vertragingen door een aswolk, afkomstig van de Chileense vulkaan Puyehue.
    • 18 juni » Het leger van Venezuela stuurt vierhonderd extra manschappen naar de El Rodeo-gevangenis, 40 kilometer van hoofdstad Caracas, waar een opstand is uitgebroken.
    • 1 juli » President Hugo Chávez van Venezuela heeft kanker en is daaraan geopereerd in Cuba, zo maakt hij bekend in een televisietoespraak.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1913 » Cees Cuijten, Nederlands voetballer († 1957)
  • 1913 » Frankie Laine, Amerikaans zanger († 2007)
  • 1913 » Rudolf Noack, Duits voetballer († 1947)
  • 1914 » Richard Kubus, Duits voetballer († 1987)
  • 1914 » Lúcia Benedetti, Braziliaans schrijfster († 1998)
  • 1915 » Arsenio Erico, Paraguyaans voetballer († 1977)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Venekamp

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Venekamp.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Venekamp.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Venekamp (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I166195.php : benaderd 22 mei 2026), "Alje Venekamp (1914-2011)".