De temperatuur op 21 januari 1917 lag tussen -8,6 °C en -3,0 °C en was gemiddeld -6,7 °C. Er was 7,2 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
27 januari » Coen de Koning wint voor de tweede keer in successie de Elfstedentocht. Hij doet dit in een parcoursrecord van 9 uur en 53 minuten.
28 januari » Het Amerikaanse leger staakt de zoektocht naar Pancho Villa.
26 februari » In Utrecht wordt de eerste Jaarbeurs gehouden.
12 juli » Troonsafstand van koning Constantijn I van Griekenland.
14 september » Na de revolutie in februari van 1917 wordt de republiek in Rusland uitgeroepen.
22 november » In Amsterdam wordt de amateurvoetbalclub VV Sloterdijk opgericht.
Trouwdag 21 juni 1945
De temperatuur op 21 juni 1945 lag tussen 15,0 °C en 27,7 °C en was gemiddeld 19,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 13,9 uur zonneschijn (83%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
11 april » Bevrijding van het concentratiekamp Buchenwald.
15 april » De Nederlandse provincie Friesland wordt bevrijd.
15 april » Encycliek Communium Interpretes Dolorum van Paus Pius XII met een oproep tot gebed voor de vrede in de maand mei.
16 april » Tweede Wereldoorlog: Bevrijding van Groningen.
26 april » Alle Limburgse mijnen worden onder staatsbeheer geplaatst.
16 november » In Londen wordt de UNESCO opgericht
Dag van overlijden 13 maart 2008
De temperatuur op 13 maart 2008 lag tussen 5,7 °C en 10,5 °C en was gemiddeld 8,0 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 3,2 uur zonneschijn (27%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
3 februari » Een aflevering van het Nederlandse tv-programma Peter R. de Vries, misdaadverslaggever over de zaak-Holloway trekt 7 miljoen kijkers.
13 april » Opwaaiend brandend WC-papier veroorzaakt brand op de tribunes van het NoordLease Stadion van FC Groningen waardoor de wedstrijd tegen Ajax afgelast wordt.
12 mei » Een aardbeving in centraal China van 7,5 op de schaal van Richter eist zo'n 50.000 levens.
5 juli » Onder de Menenpoort in Ieper, werd 80 jaar Last Post Association gevierd.
14 juli » De Belgische premier Yves Leterme biedt het ontslag van zijn regering aan bij koning Albert II.
21 augustus » Titelverdediger Amerika wint het vierde olympische voetbaltoernooi voor vrouwen door Brazilië in de finale met 1-0 te verslaan.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I166127.php : benaderd 12 oktober 2026), "Hiske Drost (1917-2008)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.