Weening en Achtkarspelen e.o. » Popke Postma (1914-1999)

Persoonlijke gegevens Popke Postma 


Gezin van Popke Postma

Hij is getrouwd met Hiltje Rondon.

Zij zijn getrouwd op 10 mei 1947 te Dantumadeel, Friesland, Nederland, hij was toen 33 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Popke Postma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Popke Postma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Popke Postma

Tjipke Postma
1874-1959

Popke Postma
1914-1999

1947

Hiltje Rondon
1915-1989


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1914, Achtkarspelen
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/196102/postma
  3. Huwelijksregister 1947, Dantumadeel

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 januari 1914 lag tussen -5,9 °C en 0,8 °C en was gemiddeld -1,7 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 14 april » Mexicaanse Revolutie - voor het eerst in de geschiedenis wordt er een luchtbombardement uitgevoerd. Gustavo Salinas werpt enkele bommen op de Cañonero Guerero van generaal Huerta.
    • 30 juni » Gandhi wordt gearresteerd in zijn anti-apartheidsstrijd in Zuid-Afrika.
    • 23 augustus » Slag bij Bergen, een eerste contact tussen de Duitsers en de Britten als onderdeel van Slag der Grenzen.
    • 26 augustus » Begin van de Slag bij Tannenberg, het eerste Duitse succes tijdens de Eerste Wereldoorlog.
    • 1 september » De laatste Amerikaanse trekduif, een duivin genaamd Martha, sterft in de Cincinnati Zoo. Daarmee is de soort uitgestorven.
    • 22 november » Brand van de Lakenhallen in Ieper.
  • De temperatuur op 10 mei 1947 lag tussen 13,8 °C en 27,0 °C en was gemiddeld 19,8 °C. Er was 13,3 mm neerslag gedurende 2,9 uur. Er was 8,3 uur zonneschijn (54%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1947: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,5 miljoen inwoners.
    • 25 februari » Pruisen (Duitsland) door de geallieerden ontbonden.
    • 16 april » Tijdens een grote brand op 16 april en 17 april ontploffen twee schepen met ammoniumnitraat (en zwavel), de Grand Camp en de High Flyer, in de haven van Texas City. Zeshonderd personen komen om.
    • 27 april » Maria Goretti (1890-1902), een Italiaans meisje dat door haar aanrander werd vermoord, wordt in Rome zalig verklaard door paus Pius XII.
    • 5 juni » Amerikaans minister van buitenlandse zaken George Marshall lanceert een plan voor massale economische steun voor het ontredderde Europa, het zogenaamde Marshallplan.
    • 10 juni » Saab produceert zijn eerste auto.
    • 1 oktober » In het dagblad Het Volk verschijnt voor het eerst het stripverhaal Nero.
  • De temperatuur op 9 februari 1999 lag tussen -4,2 °C en -0,2 °C en was gemiddeld -2,5 °C. Er was 1,4 mm neerslag gedurende 1,5 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 1999: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,8 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De euro wordt giraal ingevoerd. Een euro wordt 2,20371 gulden waard, of 40,3399 Belgische frank.
    • 25 januari » Bij een aardbeving in het westen van Colombia, met een kracht van 6,0 op de schaal van Richter, komen meer dan duizend mensen om.
    • 3 mei » Jevgeni Kafelnikov lost Pete Sampras na vijf weken af als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals; de Rus moet die positie na zes weken weer afstaan aan diezelfde Amerikaan.
    • 7 mei » Amerikaanse bommen treffen de Chinese ambassade in Belgrado.
    • 11 september » In de omgeving van Mariahout (Noord-Brabant) schudt de aarde met een kracht van 3,4 op de schaal van Richter.
    • 2 december » Het Verenigd Koninkrijk draagt politieke macht in Noord-Ierland over aan het Noord-Ierse parlement.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Postma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Postma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Postma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Postma (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I165479.php : benaderd 24 december 2025), "Popke Postma (1914-1999)".