Weening en Achtkarspelen e.o. » Diemer Veenstra (1915-1986)

Persoonlijke gegevens Diemer Veenstra 


Gezin van Diemer Veenstra

Hij is getrouwd met Petronella Benningshof.

Zij zijn getrouwd op 4 juli 1946 te Smallingerland (Fr), hij was toen 31 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Diemer Veenstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Diemer Veenstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Diemer Veenstra


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1915, Achtkarspelen
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/113743/veenstra
  3. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 maart 1915 lag tussen 6,0 °C en 7,8 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 1,6 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
    • 19 januari » Georges Claude krijgt octrooi op de neonlamp.
    • 18 maart » De Geallieerden lijden een zware nederlaag op zee in Turkije bij de slag om Gallipoli.
    • 22 april » Tijdens de Eerste Wereldoorlog maken Duitse troepen bij Ieper (België) voor het eerst gebruik van gifgas in de Ieperboog.
    • 1 juli » Oprichting van de Luxemburgse voetbalclub Avenir Beggen.
    • 25 september » Begin van de Slag bij Loos.
    • 25 november » Albert Einstein presenteert zijn algemene relativiteitstheorie in het paper The field equations of gravitation.
  • De temperatuur op 4 juli 1946 lag tussen 16,1 °C en 31,2 °C en was gemiddeld 22,3 °C. Er was 11,2 uur zonneschijn (67%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1946: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,3 miljoen inwoners.
    • 17 januari » De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt in Londen voor het eerst bijeen.
    • 19 januari » Eerste uitzending van RON (Regionale Omroep Noord), de voorloper van RONO.
    • 24 maart » Eerste uitzending van Alistair Cookes Letter from America.
    • 1 mei » In Santa Cruz de la Sierra wordt de Boliviaanse voetbalclub Club Blooming opgericht.
    • 4 mei » De eerste Nationale Dodenherdenking op de Dam in Amsterdam.
    • 7 mei » Anton Mussert wordt op de Waalsdorpervlakte geëxecuteerd.
  • De temperatuur op 23 januari 1986 lag tussen 2,7 °C en 8,4 °C en was gemiddeld 6,2 °C. Er was 4,4 mm neerslag gedurende 3,3 uur. Er was 3,3 uur zonneschijn (38%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 4 november 1982 tot maandag 14 juli 1986 was er in Nederland het kabinet Lubbers I met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1986: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,5 miljoen inwoners.
    • 26 februari » Evert van Benthem wint voor de tweede keer op rij de Elfstedentocht in een tijd van 6.55.17 uur. Tineke Dijkshoorn wint bij de vrouwen.
    • 25 april » Kroonprins Makhosetive wordt in Swaziland gekroond tot koning en neemt de naam Mswati III aan.
    • 26 juni » De laatste schuifdeur van de Oosterscheldekering wordt geplaatst.
    • 7 juli » De regering van Jordanië sluit de kantoren van Al-Fatah.
    • 21 juli » In Nederland treedt Joop den Uyl af als fractievoorzitter van de PvdA; hij wordt opgevolgd door Wim Kok.
    • 23 juli » De Britse prins Andrew trouwt Sarah Ferguson in Westminster Abbey, Londen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1912 » Afro Basaldella, Italiaans kunstschilder († 1976)
  • 1912 » Edgar Tafel, Amerikaans architect († 2011)
  • 1916 » Hans Eysenck, Brits psycholoog († 1997)
  • 1917 » Piet Bromberg, Nederlands hockeyer en hockeycoach († 2001)
  • 1918 » Margaret Osborne duPont , Amerikaans tennisspeelster († 2012)
  • 1918 » José Maria Larrauri Lafuente, Spaans bisschop († 2008)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Veenstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Veenstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Veenstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Veenstra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I165427.php : benaderd 25 september 2026), "Diemer Veenstra (1915-1986)".