Weening en Achtkarspelen e.o. » Jan Egberts Smilda (± 1773-1865)

Persoonlijke gegevens Jan Egberts Smilda 

  • Hij is geboren rond 1773 in Vledder (Dr).
  • Beroep: landbouwer.
  • Hij is overleden op 21 november 1865 in Zevenhuizen, gem. Leek, Groningen, Nederland.Bron 1
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 6 juni 2023.

Gezin van Jan Egberts Smilda

Hij is getrouwd met Jantje Hindriks Wind.

Zij zijn getrouwd op 22 november 1801 te Midwolde, gem. Leek (Gr).Bron 2


Kind(eren):

  1. Grietje Jans Smilda  1811-1887 
  2. Harm Jans Smilda  1816-1873 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Egberts Smilda?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Egberts Smilda

Jan Egberts Smilda
± 1773-1865

1801

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Overlijdensregister Leek 1865
  2. Doop- en trouwboek 1702-1811 - Kerkelijke gemeente Midwolde en Leek

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 november 1801 lag rond de 5,0 °C. Er was 88 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1801: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » De astronoom Giuseppe Piazzi ontdekt de eerste, en tevens grootste, planetoïde Ceres (diameter 974,6 kilometer).
    • 1 januari » Door de Act of Union worden Groot-Brittannië en Ierland verenigd tot het Verenigd Koninkrijk.
    • 4 maart » Thomas Jefferson wordt beëdigd als 3e president van de Verenigde Staten.
    • 21 maart » Verdrag van Aranjuez (1801) bevestigt het Derde verdrag van San Ildefonso.
    • 23 maart » Tsaar Paul I van Rusland wordt vermoord door een groep Russische officieren
    • 7 juli » Haïti roept zijn onafhankelijkheid uit.
  • De temperatuur op 21 november 1865 lag rond de 12,8 °C. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuiden. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1865: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Abraham Lincoln wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
    • 15 april » Abraham Lincoln sterft aan zijn verwondingen die hij de vorige dag opliep.
    • 5 mei » De eerste treinroof vindt plaats in de buurt van North Bend, Ohio (Verenigde Staten).
    • 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Onbevlekte Maria of Paters van Chavagnes door Paus Pius IX.
    • 10 juni » Wereldpremière van de opera Tristan en Isolde van Richard Wagner in het Nationaltheater te München.
    • 9 oktober » In de Amerikaanse staat Pennsylvania wordt gestart met de aanleg van de eerste oliepijplijn.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Smilda

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Smilda.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Smilda.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Smilda (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I165092.php : benaderd 24 december 2025), "Jan Egberts Smilda (± 1773-1865)".