Weening en Achtkarspelen e.o. » Dirk Greydanus (1890-1955)

Persoonlijke gegevens Dirk Greydanus 


Gezin van Dirk Greydanus

Hij is getrouwd met Wijke Visser.

Zij zijn getrouwd op 7 mei 1914 te Menaldumadeel, Friesland, Nederland, hij was toen 24 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Jelle Greydanus  1917-1988

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dirk Greydanus?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Dirk Greydanus

Dirk Greydanus
1890-1955

1914

Wijke Visser
1889-1976


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1890, Baarderadeel
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/321062/greijdanus
  3. Huwelijksregister 1914, Menaldumadeel

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 maart 1890 lag rond de 7,9 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 6 april » De Fransen nemen Ségou in, en veroveren daarmee het dal van de Niger.
    • 3 juli » Idaho treedt als 43ste staat toe tot de VS.
    • 10 juli » Wyoming wordt een staat van de Verenigde Staten.
    • 6 augustus » William Kemmler sterft als eerste mens op de elektrische stoel.
    • 23 november » Het Groothertogdom Luxemburg wordt losgemaakt uit de personele unie met Nederland.
    • 4 december » Het stoffelijk overschot van Koning Willem III wordt bijgezet in Delft.
  • De temperatuur op 7 mei 1914 lag tussen 7,5 °C en 14,3 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 2,4 mm neerslag. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 13 mei » Bisschopswijding van Laurentius Schrijnen, bisschop van Roermond.
    • 7 juni » De Ancona vaart als eerste schip door de sluizen van het Panamakanaal.
    • 23 juli » Oostenrijk-Hongarije stelt een ultimatum aan Servië. Het land krijgt 48 uur om te voldoen aan een aantal onmogelijke Oostenrijkse eisen. Een oorlog lijkt onvermijdelijk. (Juli-ultimatum)
    • 26 augustus » Begin van de Slag bij Tannenberg, het eerste Duitse succes tijdens de Eerste Wereldoorlog.
    • 9 oktober » In België valt Antwerpen in Duitse handen.
    • 31 oktober » Begin zware beschietingen rondom het Belgische dorp Wijtschate.
  • De temperatuur op 3 mei 1955 lag tussen 6,8 °C en 14,3 °C en was gemiddeld 10,7 °C. Er was 1,5 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 8,9 uur zonneschijn (59%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1955: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,7 miljoen inwoners.
    • 6 mei » De Duitse Bondsrepubliek treedt toe tot de NAVO.
    • 14 mei » Acht Oost-Europese landen richten het Warschaupact op als reactie op toetreding van West-Duitsland tot de NAVO.
    • 11 juni » Tijdens de 24 uur van Le Mans komen 83 mensen om het leven nadat de auto van Pierre Levegh uit de baan raakt. Na het ongeluk wordt autosport verboden in Frankrijk, West-Duitsland en Zwitserland. Het verbod in Zwitserland bestaat nog steeds.
    • 14 september » Oprichting van het Aartsbisdom Dakar en het bisdom Ziguinchor in Senegal. Benoeming van Marcel Lefebvre tot aartsbisschop van Dakar.
    • 14 september » Oprichting van het Aartsbisdom Ouagadougou en het bisdom Koudougou in Opper-Volta.
    • 4 november » Opening van de multifunctionele arena Hovet in de Zweedse stad Stockholm.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Greydanus


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I161134.php : benaderd 12 oktober 2026), "Dirk Greydanus (1890-1955)".