De temperatuur op 3 december 1916 lag tussen 0,4 °C en 2,8 °C en was gemiddeld 1,9 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
3 februari » Tristan Tzara publiceert in Zürich zijn Dada-manifest.
18 mei » Begin regeerperiode Vietnamese keizer Khải Định.
31 mei » Begin van de Zeeslag bij Jutland, ook wel gekend als de Slag voor het Skagerrak.
27 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes Green Cross.
29 november » Hussein wordt uitgeroepen tot koning van de Arabieren
15 december » Einde van de Slag om Verdun.
Trouwdag 9 november 1946
De temperatuur op 9 november 1946 lag tussen -1,4 °C en 5,9 °C en was gemiddeld 2,7 °C. Er was 0,3 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
6 februari » Het Dagblad van het Oosten verschijnt weer als zelfstandige krant. Het Parool trekt zich terug uit de regio en de lezers van de Nieuwe Twentsche en Almelosche Courant stappen grotendeels over naar het Dagblad van het Oosten.
5 maart » Als eerste staatsman van de geallieerde bevrijders spreekt Winston Churchill over het IJzeren Gordijn in zijn speech in het Westminster College in Fulton, Missouri. Dit wordt gezien als het begin van de Koude Oorlog.
24 maart » Eerste uitzending van Alistair Cookes Letter from America.
16 mei » Demonstratie van de eerste magnetische bandrecorder door Jack Mullin.
7 oktober » Opening van het Qemal Stafastadion in Tirana, Albanië.
24 oktober » De eerste Kronkel verschijnt, het dagelijkse cursiefje van Simon Carmiggelt in Het Parool.
Dag van overlijden 2 december 2015
De temperatuur op 2 december 2015 lag tussen 9,4 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
7 januari » Het boek "Soumission" van Michel Houellebecq verschijnt. Het themanummer van de Charlie Hebdo was op deze dag gewijd aan deze schrijver.
16 januari » Het eilandenrijk Tonga is een eiland van meer dan 1 kilometer breed en 2 kilometer lang rijker na een forse vulkaanuitbarsting.
30 april » Een terminale patiënt in Zuid-Afrika overlijdt op natuurlijke wijze, kort nadat een rechter in Pretoria heeft beslist dat hij het recht had zijn leven te laten beëindigen, ook al is euthanasie in het land bij wet verboden.
4 juni » Een explosie in een benzinestation en de watersnood in de Ghanese hoofdstad Accra hebben aan ongeveer 150 mensen het leven gekost, aldus president John Dramani Mahama van het West-Afrikaanse land.
15 augustus » President Rafael Correa van Ecuador kondigt uit voorzorg de noodtoestand af vanwege de dreigende uitbarsting van de vulkaan Cotopaxi, zo'n 70 kilometer ten zuiden van de hoofdstad Quito.
12 november » Minder dan een uur voor de aftrap van de WK-kwalificatiewedstrijd tussen grootmachten Argentinië en Brazilië wordt het duel uitgesteld vanwege overvloedige regen in Buenos Aires.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I159990.php : benaderd 11 oktober 2026), "Reina Steenstra (1916-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.