Weening en Achtkarspelen e.o. » Jan Salverda (1921-2005)

Persoonlijke gegevens Jan Salverda 

  • Hij is geboren op 8 september 1921 in Makkum, gem. Wonseradeel, Friesland, Nederland.Bron 1
  • Beroep: aardewerkfabrikant.
  • Hij is overleden op 8 juli 2005 in Leeuwarden (Fr), hij was toen 83 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 20 februari 2023.

Gezin van Jan Salverda

Hij is getrouwd met Antje Dijkema.

Zij zijn getrouwd op 27 november 1946 te Achtkarspelen (Fr), hij was toen 25 jaar oud.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Salverda?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 september 1921 lag tussen 5,8 °C en 26,4 °C en was gemiddeld 16,8 °C. Er was 10,5 uur zonneschijn (80%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1921: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,9 miljoen inwoners.
    • 8 maart » Verkoos het Internationale Vrouwensecretariaat van de Communistische of Derde Internationale, definitief tot Internationale Vrouwendag.
    • 14 maart » Lis Hartel, Deens amazone († 2009)
    • 18 maart » De tweede Vrede van Riga tussen Polen en de Sovjet-Unie. Ondanks de recente Poolse successen annexeert de Sovjet-Unie Oekraïne en Wit-Rusland. De regering van Oekraïne emigreert naar Frankrijk.
    • 13 juni » Paus Benedictus XV creëert drie nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse nuntius in Polen Achille Ratti.
    • 1 juli » Oprichting van de Communistische Partij van China in Sjanghai.
    • 18 december » Het Pools voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis van het land. In Boedapest wordt met 1-0 verloren van Hongarije.
  • De temperatuur op 8 juli 2005 lag tussen 9,4 °C en 19,7 °C en was gemiddeld 14,8 °C. Er was 2,3 mm neerslag gedurende 3,4 uur. Er was 0,9 uur zonneschijn (5%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
  • In het jaar 2005: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 16,3 miljoen inwoners.
    • 3 maart » Steve Fossett voltooit met een heteluchtballon de eerste nonstop-solovlucht rondom de wereld.
    • 28 maart » Zware aardbeving voor de kust van Sumatra.
    • 2 juli » Live 8, een geheel van synchroon lopende benefietconcerten, vindt plaats op verschillende plekken rond de wereld.
    • 24 juli » Het Amerikaans voetbalelftal wint de achtste editie van de CONCACAF Gold Cup door in de finale Brazilië met 1-0 (golden goal) te verslaan.
    • 28 augustus » In de Amsterdam ArenA wint Feyenoord de honderdste editie van Ajax-Feyenoord door de Amsterdamse voetbalclub Ajax met 1-2 te verslaan.
    • 27 oktober » Het grootste vliegtuig ter wereld, de Antonov An-225, landt voor de eerste keer in Nederland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Salverda

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Salverda.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Salverda.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Salverda (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I159982.php : benaderd 8 februari 2026), "Jan Salverda (1921-2005)".