Weening en Achtkarspelen e.o. » Jan Veenstra (1875-1947)

Persoonlijke gegevens Jan Veenstra 


Gezin van Jan Veenstra

Hij is getrouwd met Tjitske Pieters Dorenbos.

Zij zijn getrouwd op 1 juni 1905 te Tietjerksteradeel, Friesland, Nederland, hij was toen 30 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Veenstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Veenstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Veenstra

Grietje Blom
1833-1895

Jan Veenstra
1875-1947

1905

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1875, Smallingerland
  2. Overlijdensregister 1947, Tietjerksteradeel
  3. Huwelijksregister 1905, Tietjerksteradeel

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 maart 1875 lag rond de 3,7 °C. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
    • 15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
    • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
    • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
    • 25 augustus » Als eerste zwemt Matthew Webb Het Kanaal over.
    • 23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.
  • De temperatuur op 1 juni 1905 lag tussen 9,5 °C en 17,9 °C en was gemiddeld 13,4 °C. Er was 4,1 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Russische troepen in Port Arthur capituleren voor de Japanse eenheden. De overgave vindt plaats zonder instemming van het Russische oppercommando.
    • 26 januari » Een werknemer van de Premiermijn in Zuid-Afrika vindt de Cullinan, de grootste diamant uit de geschiedenis.
    • 1 februari » Oprichting van de Haagse voetbalclub ADO (Alles Door Oefening).
    • 10 maart » Chelsea FC wordt opgericht door Gus Mears.
    • 7 juni » De unie tussen Noorwegen en Zweden wordt beëindigd. Oscar II van Zweden verklaart dat het voor hem niet mogelijk is om een regering tot stand te brengen, hetgeen zijn koningschap doet eindigen. Noorwegen is vanaf nu een zelfstandig koninkrijk.
    • 21 november » Albert Einstein publiceert zijn massa-energierelatie E=mc² in de Annalen der Physik.
  • De temperatuur op 13 maart 1947 lag tussen -1,6 °C en 5,1 °C en was gemiddeld 2,8 °C. Er was 13,5 mm neerslag gedurende 11,3 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1947: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,5 miljoen inwoners.
    • 25 februari » Pruisen (Duitsland) door de geallieerden ontbonden.
    • 21 maart » Encycliek Fulgens Radiatur van Paus Pius XII over Sint Benedictus.
    • 7 juni » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Steaua Boekarest.
    • 3 augustus » Theo Middelkamp wordt in Reims de eerste Nederlandse wereldkampioen wielrennen op de weg.
    • 28 december » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de negende keer de Copa América door twee speelronden voor het einde met 3-1 te winnen van Uruguay.
    • 30 december » Koning Michael van Roemenië doet afstand van de troon, onder druk van de communisten, aldus de verklaring die hij aflegt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Veenstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Veenstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Veenstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Veenstra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I154954.php : benaderd 4 oktober 2026), "Jan Veenstra (1875-1947)".