Weening en Achtkarspelen e.o. » Bastiaan Vlietstra (1896-1994)

Persoonlijke gegevens Bastiaan Vlietstra 


Gezin van Bastiaan Vlietstra

(1) Hij is getrouwd met Trientje Veenema.

Zij zijn getrouwd op 10 september 1921 te Smallingerland (Fr), hij was toen 25 jaar oud.Bron 3


(2) Hij is getrouwd met Grietje Boonstra.

Zij zijn getrouwd op 28 december 1940 te Smallingerland (Fr), hij was toen 44 jaar oud.Bron 4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bastiaan Vlietstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Bastiaan Vlietstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Bastiaan Vlietstra

Bastiaan Vlietstra
1896-1994

(1) 1921
(2) 1940

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1896, Smallingerland
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/248477/vlietstra
  3. Huwelijksregister 1921, Smallingerland
  4. Huwelijksregister 1940, Smallingerland

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 april 1896 lag rond de 9,3 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 5 januari » In de Wiener Presse verschijnt het eerste, publieke artikel over de door Wilhelm Röntgen ontdekte röntgenstraling.
    • 1 februari » Première van de opera La bohème van Giacomo Puccini in Turijn, onder leiding van Arturo Toscanini.
    • 5 april » Opening van de eerste moderne Olympische Spelen in Athene, Griekenland. Zie ook 6 april.
    • 15 april » Einde van de eerste moderne Olympische Spelen, zie Olympische Zomerspelen 1896.
    • 27 augustus » Engels-Zanzibarese Oorlog, kortste oorlog uit de geschiedenis, Zanzibar capituleerde na 38 minuten.
    • 3 december » Herman Hollerith richt de Tabulating Machine Company op, een voorloper van IBM.
  • De temperatuur op 28 december 1940 lag tussen -0,3 °C en 4,8 °C en was gemiddeld 2,4 °C. Er was 0,3 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 29 februari » De film Gone with the Wind wint acht Oscars.
    • 15 april » De Geallieerden beginnen hun aanval op de Noorse stad Narvik.
    • 23 april » Herman Anthony vraagt octrooi aan op de lekvrije batterij
    • 13 mei » Laatste kabinetsvergadering in Nederland voor het vertrek van de regering naar Engeland, in het Fort aan den Hoek van Holland.
    • 13 mei » Winston Churchill houdt zijn "Bloed, zwoegen, tranen en zweet" speech in het Engelse Lagerhuis.
    • 29 mei » Seyss-Inquart aanvaardt het ambt van rijkscommissaris in Nederland.
  • De temperatuur op 2 oktober 1994 lag tussen 10,9 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 13,6 °C. Er was 2,3 mm neerslag gedurende 2,8 uur. Er was 1,4 uur zonneschijn (12%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 1994: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,3 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Bisschopswijding van Ad van Luyn, bisschop van Rotterdam
    • 23 februari » Olga Koezenkova vestigt het eerste officiële wereldrecord kogelslingeren bij de vrouwen met een worp van 66,84 meter.
    • 23 maart » De Mexicaanse presidentskandidaat Luis Donaldo Colosio wordt vermoord in Tijuana.
    • 22 mei » Met zijn Apostolische brief Ordinatio Sacerdotalis werpt paus Johannes Paulus II een onoverkomelijke dam op tegen de priesterwijding van vrouwen.
    • 15 juni » Radovan Karadžić, de leider van de Bosnische Serviërs, neemt in Moskou een literaire prijs van de Russische Schrijversbond in ontvangst voor een bundel gedichten die "een belangrijke bijdrage aan de Slavische cultuur" vormen.
    • 18 juli » Het RPF-rebellenleger verovert Gisenyi, het laatste bastion van de Rwandese regering, waarna zij de overwinning opeisen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Vlietstra


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I152612.php : benaderd 24 september 2026), "Bastiaan Vlietstra (1896-1994)".