De temperatuur op 30 januari 1913 lag tussen -1,5 °C en 2,2 °C. Er was 6,4 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
18 maart » Koning George I van Griekenland wordt vermoord.
15 april » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Independiente Medellín.
28 mei » Drie Fransen bereiken met een ballon als eersten een hoogte van meer dan 10.000 meter.
28 augustus » Koningin Wilhelmina opent het Vredespaleis in Den Haag.
14 oktober » In Senghenydd bij Caerphilly vallen bij een mijnramp 439 doden. Het is de grootste mijnramp uit de geschiedenis van het Verenigd Koninkrijk en wereldwijd de op zes na grootste ooit.
1 december » Ford Motor Company introduceert de lopende band. Het productieprincipe werd overigens al toegepast door Oldsmobile.
Trouwdag 19 mei 1934
De temperatuur op 19 mei 1934 lag tussen 2,0 °C en 19,8 °C en was gemiddeld 13,0 °C. Er was 11,2 uur zonneschijn (71%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
11 maart » De 'kopbal à la Bakhuys' ziet het licht. Met een snoekduik passeert Beb Bakhuys de Belgische doelman André Vandeweijer in de door Nederland met 9-3 gewonnen wedstrijd in het Olympisch Stadion in Amsterdam.
20 april » De bijna zesjarige Shirley Temple debuteert in de film Stand Up and Cheer.
1 mei » Pernis en Hoogvliet gaan op in de gemeente Rotterdam.
3 juni » Anton Mussert wordt door Benito Mussolini in audiëntie ontvangen.
19 september » Bruno Hauptmann wordt gearresteerd voor de moord op de zoon van Charles Lindbergh.
22 oktober » De beruchte bankrover Charles Arthur "Pretty Boy" Floyd wordt neergeschoten door FBI-agenten in East Liverpool.
Dag van overlijden 25 februari 1982
De temperatuur op 25 februari 1982 lag tussen -5,1 °C en 2,5 °C en was gemiddeld -1,9 °C. Er was 4,1 uur zonneschijn (39%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
10 maart » De Verenigde Staten starten een olie-embargo tegen Libië.
30 mei » Spanje treedt als zestiende lid toe tot de NAVO.
4 juni » Met een worp van 83,98 meter verbetert Sovjet-atleet Sergej Litvinov het wereldrecord kogelslingeren waarmee zijn collega Joeri Sedych (81,80 meter) twee jaar eerder de olympische titel heeft opgeëist.
11 juli » Italië wint de wereldtitel door West-Duitsland in de finale van het WK voetbal met 3-1 te verslaan.
17 augustus » Productie van de eerste Compact Disc ter wereld door het Philipsonderdeel Polygram.
1 oktober » Sony presenteert de eerste cd-speler ter wereld.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I151154.php : benaderd 3 oktober 2026), "Klaas Nicolai (1913-1982)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.