Weening en Achtkarspelen e.o. » Aldert Nagel (1885-1954)

Persoonlijke gegevens Aldert Nagel 

  • Hij is geboren op 18 januari 1885 in Friesch Stroobos, gem. Achtkarspelen, Friesland, Nederland.Bron 1
  • Beroep: manufacturier.
  • Hij is overleden op 18 juni 1954 in Bergum, gem. Tietjerksteradeel, Friesland, Nederland, hij was toen 69 jaar oud.Bron 2
    overleden in Leeuwarden
  • Hij is begraven in Bergum, gem. Tietjerksteradeel, Friesland, Nederland.Bron 3
  • Een kind van Jan Nagel en Geertje Pieters van der Leest
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 april 2023.

Gezin van Aldert Nagel

(1) Hij is getrouwd met Afke Hempenius.

Zij zijn getrouwd op 31 mei 1913 te Tietjerksteradeel, Friesland, Nederland, hij was toen 28 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Jan Catrinus Nagel  1914-1993


(2) Hij is getrouwd met Anje Helder.

Zij zijn getrouwd op 18 januari 1940 te Tietjerksteradeel, Friesland, Nederland, hij was toen 55 jaar oud.Bron 5

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aldert Nagel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Aldert Nagel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aldert Nagel

Jan Nagel
1836-1888

Aldert Nagel
1885-1954

(1) 1913
(2) 1940

Anje Helder
1901-1976


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1885, Achtkarspelen
  2. Overlijdensregister 1954, Tietjerksteradeel
  3. http://www.graftombe.nl/names/info/649805/nagel
  4. Huwelijksregister 1913, Tietjerksteradeel
  5. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 januari 1885 lag rond de -2,6 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1885: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Grover Cleveland wordt beëdigd als 22e president van de Verenigde Staten
    • 1 april » Het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt voor het eerst als dagblad.
    • 13 mei » Oprichting van de Nederlandsche Kolfbond in de sociëteit De Vereniging te Haarlem. Honderd jaar later, op maandag 13 mei 1985, krijgt de bond het predicaat Koninklijk.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van De Nieuwe Gids verschijnt.
    • 10 november » Demonstratie van de eerste motorfiets door bouwer Gottlieb Daimler.
    • 10 december » ASR Nereus wordt opgericht te Amsterdam.
  • De temperatuur op 18 januari 1940 lag tussen -9,1 °C en -5,3 °C en was gemiddeld -7,3 °C. Er was 17,6 mm neerslag gedurende 10,3 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 29 mei » Seyss-Inquart aanvaardt het ambt van rijkscommissaris in Nederland.
    • 10 juli » Begin van de slag om Engeland.
    • 24 juli » De Nederlandsche Unie, geleid door J. de Quay, L. Einthoven en J. Linthorst Homan, presenteert zich. Men zoekt samenwerking met de Duitse bezetter.
    • 7 september » Zwaar bombardement op Londen tijdens de Slag om Engeland.
    • 7 oktober » Duitsland valt Roemenië binnen.
    • 5 november » In de Verenigde Staten wordt Franklin Delano Roosevelt voor de derde keer verkozen tot President van de Verenigde Staten.
  • De temperatuur op 18 juni 1954 lag tussen 14,7 °C en 21,4 °C en was gemiddeld 17,5 °C. Er was 3,4 uur zonneschijn (20%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1954: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,6 miljoen inwoners.
    • 1 maart » De Verenigde Staten brengen de waterstofbom Castle Bravo tot ontploffing tijdens een kernproef.
    • 17 mei » Het Amerikaanse Hooggerechtshof geeft een arrest in de zaak Brown vs. The Board of Education waardoor de Amerikaanse middelbare scholen gedesegregeerd worden.
    • 6 juni » Eerste Eurovisie-uitzending met een verslag van het Narcissenfeest in Montreux.
    • 6 juni » Standard Luik wint voor de eerste keer in de clubgeschiedenis de Belgische voetbalbeker door RC Mechelen KM in de finale met 3-1 te verslaan.
    • 4 september » Het standbeeld van Bartje wordt onthuld in Assen.
    • 7 november » Oprichting van het Olivaint Genootschap van België.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Nagel

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Nagel.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Nagel.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Nagel (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I15091.php : benaderd 24 december 2025), "Aldert Nagel (1885-1954)".