Weening en Achtkarspelen e.o. » Kornelis van der Horn (1876-????)

Persoonlijke gegevens Kornelis van der Horn 


Gezin van Kornelis van der Horn

Hij is getrouwd met Johanna Roorda.

Zij zijn getrouwd op 15 juni 1907 te Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, hij was toen 30 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Aafke van der Horn  1911-1954

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Kornelis van der Horn?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Kornelis van der Horn

Kornelis van der Horn
1876-????

1907

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1876, Weststellingwerf
  2. Huwelijksregister 1907, Kollumerland c.a.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 juni 1876 lag rond de 22,9 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 51%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 14 februari » Alexander Graham Bell vraagt patent aan op de telefoon; twee uur later doet Elisha Gray hetzelfde.
    • 22 mei » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Japan in de apostolische vicariaten Noord-Japan, Centraal-Japan en Zuid-Japan.
    • 30 mei » Staatsgreep van de Jong-Turken.
    • 8 augustus » Thomas Alva Edison verkrijgt octrooi op de stencilmachine.
    • 1 november » Het Noordzeekanaal wordt officieel geopend door koning Willem III.
    • 17 november » De Slavische mars van de Russische componist Tsjaikovski gaat in première in Moskou tijdens een benefietconcert van het ICRC voor gewonde veteranen uit de Servisch-Turkse oorlog.
  • De temperatuur op 15 juni 1907 lag tussen 11,2 °C en 17,9 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 10,9 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1907: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,6 miljoen inwoners.
    • 6 januari » In Rome opent Maria Montessori haar eerste school waar ze haar didactische hervormingsplannen wil verwezenlijken.
    • 2 juni » In Peking gaan vijf auto's van verschillend fabricaat van start voor een race Peking-Parijs.
    • 1 augustus » Robert Baden-Powell richt de padvinderij op.
    • 23 september » Grote brand in woningcomplex aan de Marnixstraat te Amsterdam, 8 doden.
    • 19 oktober » Het eerste nummer van het links-radicale dagblad De Tribune verschijnt.
    • 21 december » Bloedbad in de school Santa María in Iquique in Chili. 2200 mensen worden door het leger doodgeschoten.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Horn


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I148278.php : benaderd 24 september 2026), "Kornelis van der Horn (1876-????)".