Weening en Achtkarspelen e.o. » Riektje Boersma (1881-1967)

Persoonlijke gegevens Riektje Boersma 


Gezin van Riektje Boersma

Zij is getrouwd met Klaas Stolte.

Zij zijn getrouwd op 24 mei 1902 te Ulrum (Gr), zij was toen 21 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Henke Stolte  1914-1997

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Riektje Boersma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Riektje Boersma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Riektje Boersma

Riektje Boersma
1881-1967

1902

Klaas Stolte
1869-1935

Henke Stolte
1914-1997

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Ulrum 1881
  2. Overlijdensregister Grootegast 1967
  3. Huwelijksregister Ulrum 1902

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 maart 1881 lag rond de 8,8 °C. Er was 7 mm neerslag. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 25 januari » Thomas Edison en Alexander Graham Bell richten de Oriental Telephone Company op.
    • 4 maart » Een studie in rood, het eerste Sherlock Holmes verhaal begint.
    • 2 juli » President James Garfield van de VS wordt neergeschoten door Charles J. Guiteau. Hij overlijdt uiteindelijk op 19 september 1881 aan bloedvergiftiging.
    • 23 juli » De 5-jarige Johannes Huibers, later bisschop van Haarlem, legt de eerste steen van het Centraal Station te Amsterdam.
    • 23 juli » De Internationale Gymnastiekfederatie wordt opgericht in Luik.
    • 24 augustus » M. Brandt Corstius van de Vereeniging tot Veredeling van het Volksvermaak opent Openbare Speeltuin No. 2 aan het Marnixplein in Amsterdam.
  • De temperatuur op 24 mei 1902 lag tussen 8,7 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 16,0 uur zonneschijn (99%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 2 april » Dimitri Spijagin (Russisch minister van Binnenlandse Zaken wordt in Mariinskipaleis vermoordt door een terrorist)
    • 28 mei » Encycliek Mirae Caritatis van Paus Leo XIII over de Heilige Eucharistie.
    • 1 juni » De grote staking van Twentse textielarbeiders verloopt. Op het hoogtepunt van de acties waren 45.000 textielarbeiders werkloos, hetzij door staking, hetzij door uitsluiting.
    • 23 juli » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub SBV Excelsior.
    • 18 augustus » Oprichting van de Oostenrijkse omnisportvereniging Grazer AK.
    • 23 augustus » Bij Herwijnen slaat een bootje om met passagiers voor een voor anker liggend stoomschip, vijf van de tien opvarenden verdrinken.
  • De temperatuur op 19 mei 1967 lag tussen 1,9 °C en 13,3 °C en was gemiddeld 10,1 °C. Er was 1,4 mm neerslag gedurende 1,7 uur. Er was 0,6 uur zonneschijn (4%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 22 november 1966 tot 5 april 1967 was er in Nederland het kabinet Zijlstra met als eerste minister Prof. dr. J. Zijlstra (ARP).
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1967: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,5 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Het sportprogramma Langs de Lijn wordt voor het eerst uitgezonden op de Nederlandse radio.
    • 4 juni » Bisschopswijding van Jean Hengen, bisschop-coadjutor van Luxemburg.
    • 5 juni » Begin van de Zesdaagse Oorlog.
    • 25 juni » Een windhoos treft het zuiden van Nederland en het noorden van België. In Nederland wordt Tricht zwaar getroffen; daar vallen vijf doden en twintig gewonden. In België heeft Oostmalle - nu deelgemeente van Malle - erg te lijden met 135 verwoeste huizen.
    • 29 juni » De Nederlander Willem Cobben treedt af als bisschop van Helsinki (Finland) en wordt opgevolgd door zijn coadjutor en landgenoot Paul Verschuren.
    • 8 augustus » Oprichting van de ASEAN (Association of South-East Asian Nations).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Boersma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Boersma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Boersma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Boersma (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I146999.php : benaderd 29 september 2026), "Riektje Boersma (1881-1967)".