Weening en Achtkarspelen e.o. » Klaas Zwarts (1914-1917)

Persoonlijke gegevens Klaas Zwarts 

  • Hij is geboren op 30 april 1914 in Zwaagwesteinde, gem. Dantumadeel, Friesland, Nederland.Bron 1
  • Hij is overleden op 1 juli 1917 in Zwaagwesteinde, gem. Dantumadeel, Friesland, Nederland, hij was toen 3 jaar oud.Bron 2
  • Hij is begraven in Zwaagwesteinde, gem. Dantumadeel, Friesland, Nederland.Bron 3
  • Een kind van Harmen Zwarts en Sijke Westra
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 11 februari 2022.

Gezin van Klaas Zwarts

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Klaas Zwarts?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Klaas Zwarts

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Klaas Zwarts

Harmen Zwarts
1885-1967
Sijke Westra
1885-1978

Klaas Zwarts
1914-1917


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1914, Dantumadeel
  2. Overlijdensregister 1917, Dantumadeel
  3. https://www.graftombe.nl/names/info/196022/zwarts

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 april 1914 lag tussen 6,6 °C en 13,3 °C en was gemiddeld 9,3 °C. Er was 0,4 mm neerslag. Er was 1,5 uur zonneschijn (10%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Abdias do Nascimento, Braziliaans politicus († 2011)
    • 15 april » Hermann Hesse publiceert zijn roman Rosshalde.
    • 13 mei » Bisschopswijding van Laurentius Schrijnen, bisschop van Roermond.
    • 23 juli » Oostenrijk-Hongarije stelt een ultimatum aan Servië. Het land krijgt 48 uur om te voldoen aan een aantal onmogelijke Oostenrijkse eisen. Een oorlog lijkt onvermijdelijk. (Juli-ultimatum)
    • 10 oktober » Onder druk van Duitse bombardementen, werd de officiële overgave van Antwerpen ondertekend door de Antwerpse burgemeester, Jan De Vos.
    • 19 oktober » De Eerste Slag om Ieper breekt uit.
  • De temperatuur op 1 juli 1917 lag tussen 14,5 °C en 20,4 °C en was gemiddeld 16,6 °C. Er was 3,2 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 25 januari » De Maagdeneilanden (Deens-West-Indië) worden voor 25 miljoen dollar aan de Verenigde Staten verkocht.
    • 12 februari » In Toluca wordt de Mexicaanse voetbalclub Deportivo Toluca FC opgericht.
    • 15 april » Eerste uitgave van het tijdschrift Forbes ligt in de kiosk.
    • 30 april » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético Progreso.
    • 7 juni » Ten zuiden van Houten ontspoort een trein met daarin koningin Wilhelmina.
    • 6 december » Finland en Litouwen verklaren zich onafhankelijk van Rusland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1909 » Juliana, koningin van Nederland (1948-1980) († 2004)
  • 1910 » Herbert Adamski, Duits roeier († 1941)
  • 1910 » Kurt Kuhnke, Duits autocoureur († 1969)
  • 1916 » Claude Shannon, Amerikaans wiskundige en elektrotechnicus († 2001)
  • 1917 » Bea Wain, Amerikaans bigband-zangeres / diskjockey († 2017)
  • 1917 » Mervyn Wood, Australisch roeier († 2006)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Zwarts

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Zwarts.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Zwarts.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Zwarts (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I145745.php : benaderd 8 februari 2026), "Klaas Zwarts (1914-1917)".