Weening en Achtkarspelen e.o. » Eelkje Visser (1909-2003)

Persoonlijke gegevens Eelkje Visser 


Gezin van Eelkje Visser

Zij is getrouwd met Dirk Wybenga.

Zij zijn getrouwd op 7 juni 1934 te Dantumadeel, Friesland, Nederland, zij was toen 25 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Eelkje Visser?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Eelkje Visser

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Eelkje Visser

Sjoerd Visser
1881-1952

Eelkje Visser
1909-2003

1934

Dirk Wybenga
1909-1984


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1909, Dantumadeel
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/196739/visser
  3. Huwelijksregister 1934, Dantumadeel

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 januari 1909 lag tussen -9,5 °C en 5,2 °C en was gemiddeld -3,2 °C. Er was 7,2 uur zonneschijn (83%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 21 februari » De Rotterdamse politie stelt een rijwielbrigade in.
    • 31 maart » Servië accepteert Oostenrijks gezag over Bosnië en Herzegovina.
    • 27 juni » In Etten-Leur vindt de eerste gemotoriseerde vlucht boven Nederland plaats. De piloot is de Franse luchtvaartpionier Charles de Lambert.
    • 25 juli » Louis Blériot vliegt als eerste Het Kanaal over.
    • 1 september » De eerste Nijmeegse Vierdaagse gaat van start.
    • 15 oktober » Ontploffende lading (picrinezuur) bij opruiming wrak bij Katwijk, 6 doden.
  • De temperatuur op 7 juni 1934 lag tussen 4,3 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 10,4 °C. Er was 4,2 mm neerslag gedurende 3,3 uur. Er was 3,8 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1934: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,3 miljoen inwoners.
    • 9 februari » Het eerste kassucces van de Nederlandse geluidsfilm, 'De Jantjes' gaat in première.
    • 11 april » In de nacht van 10 op 11 april worden uit de Sint-Baafskathedraal twee panelen van Het Lam Gods gestolen.
    • 16 april » De Opperste Sovjet, het parlement van de Sovjet-Unie, stelt de titel Held van de Sovjet-Unie in.
    • 1 mei » Pernis en Hoogvliet gaan op in de gemeente Rotterdam.
    • 4 juli » In Amsterdam breekt het Jordaanoproer uit als reactie op de verlaging van de werklozensteun door het kabinet-Colijn
    • 19 september » Bruno Hauptmann wordt gearresteerd voor de moord op de zoon van Charles Lindbergh.
  • De temperatuur op 26 januari 2003 lag tussen 0,7 °C en 9,6 °C en was gemiddeld 5,4 °C. Er was 2,3 mm neerslag gedurende 9,0 uur. Er was 0,8 uur zonneschijn (9%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 22 juli 2002 tot dinsdag 27 mei 2003 was er in Nederland het kabinet Balkenende I met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
  • Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
  • In het jaar 2003: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 16,2 miljoen inwoners.
    • 11 maart » De eerste achttien rechters van het Internationaal Strafhof in Den Haag worden beëdigd.
    • 25 maart » De vermoedelijke dader van de moord op Zoran Đinđić wordt aangehouden.
    • 7 april » In de Golfoorlog bereiken de Amerikanen het centrum van Bagdad.
    • 15 augustus » In het Amerikaanse Epcot (Orlando, Florida) wordt de attractie Mission: SPACE geopend.
    • 30 augustus » Inwijding van de rooms-katholieke kathedraal van de Heiligen Petrus en Paulus in Ulaanbaatar (Mongolië) door de Italiaanse kardinaal Crescenzio Sepe.
    • 12 oktober » Golfer Maarten Lafeber wint op de Hilversumsche Golf Club het Dutch Open, en is daarmee de eerste Nederlander in 56 jaar die deze titel behaalt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1904 » Frans Goedhart, Nederlands politicus, verzetsstrijder en journalist († 1990)
  • 1905 » Maria von Trapp, Oostenrijks-Amerikaans gouvernante († 1987)
  • 1905 » Maurice Roy, Canadees kardinaal († 1985)
  • 1906 » Toni Ulmen, Duits autocoureur († 1976)
  • 1910 » Henri Louveau, Frans autocoureur († 1991)
  • 1910 » Stefan Themerson, Pools-Brits dichter, schrijver, filmmaker, componist en filosoof († 1988)

Bron: Wikipedia

  • 2000 » A.E. van Vogt (87), Canadees sciencefiction-schrijver
  • 2001 » Jan Faber (83), Nederlands verzetsstrijder tijdens de Tweede Wereldoorlog
  • 2001 » Roel van Duin (75), Nederlands bestuurder
  • 2003 » Valeri Broemel (60), Sovjet-Russisch atleet
  • 2003 » Hugh Trevor-Roper (89), Brits historicus
  • 2005 » Rudi Falkenhagen (71), Nederlands acteur

Over de familienaam Visser

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Visser.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Visser.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Visser (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I145577.php : benaderd 8 februari 2026), "Eelkje Visser (1909-2003)".