20 april » De Rotterdamse rechtbank beëdigt Mr. A.E. van den Hoek-Kok als eerste vrouwelijke advocaat in Nederland.
3 mei » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Heracles Almelo
16 juni » Henry Ford richt de Ford Motor Company op in Detroit.
1 juli » Vertrek van de eerste Ronde van Frankrijk.
31 oktober » Eerste opvoering van Rose Bernd van Gerhart Hauptmann.
31 oktober » Opening van Hampden Park, een voetbalstadion in de Schotse hoofdstad Glasgow.
Dag van overlijden 22 september 1972
De temperatuur op 22 september 1972 lag tussen 4,4 °C en 19,4 °C en was gemiddeld 11,4 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 3,0 uur zonneschijn (24%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
8 januari » Zwemster Shane Gould uit Australië brengt in Sydney het wereldrecord op de 100 meter vrije slag op 58,5. De mondiale toptijd was sinds 1964 met 58,9 in handen van haar landgenote Dawn Fraser.
1 maart » Franz, de eerste film over het leven van Jacques Brel, gaat in Brussel in première.
16 april » De Apollo 16 wordt gelanceerd voor een reis naar de maan.
9 augustus » Na de val van het kabinet-Biesheuvel I regeert het kabinet-Biesheuvel II als minderheidskabinet door tot 11 mei 1973.
5 september » Palestijnse terroristen overvallen het woonblok van de Israëlische sportploeg in het Olympisch dorp in München.
13 december » Gough Whitlam wordt verkozen tot premier van Australië.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I145466.php : benaderd 28 september 2026), "Jacob de Roos (1903-1972)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.