Weening en Achtkarspelen e.o. » Auke Spaanstra (1905-1994)

Persoonlijke gegevens Auke Spaanstra 


Gezin van Auke Spaanstra

Hij is getrouwd met Ootske Postma.

Zij zijn getrouwd op 1 november 1928 te Dantumadeel, Friesland, Nederland, hij was toen 22 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Auke Spaanstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Auke Spaanstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Auke Spaanstra

Teetske Storm
1876-1964

Auke Spaanstra
1905-1994

1928

Ootske Postma
1904-1985


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1905, Leeuwarden
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/197334/spaanstra
  3. Huwelijksregister 1928, Dantumadeel

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 29 november 1905 lag tussen -0,9 °C en 6,3 °C en was gemiddeld 2,2 °C. Er was 5,7 uur zonneschijn (70%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Een werknemer van de Premiermijn in Zuid-Afrika vindt de Cullinan, de grootste diamant uit de geschiedenis.
    • 14 maart » Raymond Aron, Frans socioloog, politiek filosoof en journalist († 1983)
    • 30 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt zijn eerste officiële interland. België was de tegenstander. Na negentig minuten was de stand 1-1; Nederland won uiteindelijk met 4-1.
    • 16 mei » In Vriezenveen voltrekt zich een van de grootste branden uit de Nederlandse geschiedenis, die later het hele land wist te beroeren. In een paar uur tijd branden 228 huizen, twee kerken en het gemeentehuis aan de noordkant van Vriezenveen af. Er zijn geen persoonlijke ongelukken, maar er is wel heel veel leed. Circa 1600 inwoners zijn opeens dakloos. Drie dagen na de brand brengen koningin Wilhelmina en prins Hendrik een bezoek aan het zo getroffen dorp.
    • 27 juni » Er breekt muiterij uit op het Russische oorlogsschip Potemkin.
    • 14 september » In Amsterdam wordt de Albert Cuypstraat aangewezen als 'ventstraat'.
  • De temperatuur op 1 november 1928 lag tussen 8,2 °C en 10,7 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 16,1 mm neerslag. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1928: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,6 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Frank Borman, Amerikaans astronaut
    • 9 augustus » Tijdens de Olympische Spelen in Amsterdam wint de Nederlandse gymnastiekploeg goud. Zij zijn de eerste Nederlandse vrouwelijke olympische kampioenen.
    • 25 augustus » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético Batacazo, de voorloper van Deportivo Maldonado.
    • 1 september » De president van Albanië kroont zichzelf tot koning onder de naam Zog.
    • 6 oktober » Chiang Kai-shek wordt president van Kwomintang-China.
    • 18 november » Mickey Mouse speelt in de eerste tekenfilm met synchroon geluid, Steamboat Willie van Walt Disney.
  • De temperatuur op 27 oktober 1994 lag tussen 5,7 °C en 10,5 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Er was 1,7 mm neerslag gedurende 2,1 uur. Er was 1,7 uur zonneschijn (17%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 1994: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,3 miljoen inwoners.
    • 15 januari » De Amsterdamse wethouder Frank de Grave opent tijdens een bijeenkomst in De Balie in de stad Amsterdam "De Digitale Stad". Hij stuurt een e-mail aan de Amerikaanse vicepresident Al Gore, die echter door technische problemen niet aankomt.
    • 23 maart » Aeroflot-vlucht 593 stort neer tijdens een vlucht van Moskou naar Hongkong.
    • 21 april » De eerste ontdekking van een exoplaneet, bekendgemaakt door astronoom Aleksander Wolszczan.
    • 28 september » Een ultimatum van de Berberse Culturele Beweging (MCB) aan de ontvoerders van zanger Matoub Lounès in Algerije wordt ingetrokken "om een veilige terugkeer van ons nationaal symbool alle kans te geven".
    • 30 september » In de hoop verder bloedvergieten te voorkomen tussen Hutu's en de Tutsi's in Burundi benoemt het nationale parlement het waarnemende staatshoofd Sylvestre Ntibantunganya tot president.
    • 30 november » Het Italiaanse cruiseschip Achille Lauro komt door een fel uitslaande brand bij de kust van Somalië in ernstige problemen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1898 » C.S. Lewis, Iers schrijver († 1963)
  • 1899 » Andrija Artuković, Kroatisch extreem-rechts politicus († 1988)
  • 1899 » Emma Morano, oudste mens ter wereld en oudste inwoner van Italië ooit († 2017)
  • 1905 » Marcel Lefebvre, Frans aartsbisschop († 1991)
  • 1905 » Piet Ketting, Nederlands componist, pianist, dirigent en muziekcriticus († 1984)
  • 1910 » Hans Singer, Duits-Brits ontwikkelingseconoom († 2006)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Spaanstra


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I145420.php : benaderd 27 september 2026), "Auke Spaanstra (1905-1994)".