Weening en Achtkarspelen e.o. » Martje Oevering (1912-1940)

Persoonlijke gegevens Martje Oevering 


Gezin van Martje Oevering

Zij is getrouwd met Jelle Wybenga.

Zij zijn getrouwd op 19 september 1929 te Westdongeradeel, Friesland, Nederland, zij was toen 17 jaar oud.Bron 4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Martje Oevering?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1912, Oostdongeradeel
  2. Overlijdensregister 1940, Dantumadeel
  3. https://www.graftombe.nl/names/info/197359/oevering
  4. Huwelijksregister 1929, Westdongeradeel

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 maart 1912 lag tussen 5,1 °C en 9,8 °C en was gemiddeld 7,2 °C. Er was 1,0 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 12 maart » Oprichting van de Nederlandse Honkbalbond, de voorloper van de KNBSB.
    • 14 maart » Charles van Acker, Belgisch-Amerikaans autocoureur († 1998)
    • 16 april » Oprichting van de Kroatische voetbalclub RNK Split.
    • 12 juni » Oprichting van de Hondurese voetbal- en honkbalclub Club Deportivo Olimpia in de hoofdstad Tegucigalpa.
    • 15 augustus » Open brief van Jules Destrée aan Belgisch koning Albert I met de legendarische woorden: "Er zijn geen Belgen, Sire."
    • 28 november » Onafhankelijkheid van Albanië
  • De temperatuur op 16 mei 1940 lag tussen 5,6 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was 9,4 uur zonneschijn (60%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 15 mei » Tweede Wereldoorlog: Duitse troepen bezetten Amsterdam.
    • 24 mei » Igor Sikorsky voert de eerste succesvolle vlucht uit met een helikopter met 1 rotor.
    • 14 juni » Duitsland valt Parijs binnen tijdens de Tweede Wereldoorlog.
    • 22 juni » Frankrijk wordt gedwongen een wapenstilstand met nazi-Duitsland te tekenen.
    • 25 juni » De Nederlandse onderzeeboot O 13 keert niet terug van een patrouille op de Noordzee en wordt officieel als vermist beschouwd.
    • 28 oktober » Ohi Day: Griekenland zegt nee tegen Mussolini, de asmogendheden en alles waar zij voor staan.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Oevering

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Oevering.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Oevering.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Oevering (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I145368.php : benaderd 13 oktober 2026), "Martje Oevering (1912-1940)".